XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019

 1.  Wczoraj grupa 46 dzieci wyjechała na tygodniowy wypoczynek do Szklarskiej Poręby. Życzymy im wspaniałych wrażeń, szczęśliwego pobytu i powrotu. Niech Matka Boża Fatimska nad nimi czuwa.

 2.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy trudzili się przy ubieraniu ołtarzy na Boże Ciało. Obok kwiatów ciętych, które szybko więdną proszono twórców ołtarzy o zakup roślin wieloletnich i krzewów, które będą zagospodarowane na naszym terenie. Pozostałe ofiary po zbiórce zostały przeznaczone na zakup dekoracji wieloletnich, bądź na zakup chorągwi św. Rity i prace przy tworzonej mozaice "Ostatniej Wieczerzy", która będzie zamontowana w lipcu. Bóg zapłać za trud i poświęcenie.

 3.  Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o 18.30, a w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek po Mszy świętej o 19.00. Zapraszamy.

 4.  Dzisiaj obchodzimy 14 rocznicę święceń biskupich Jego Ekscelencji Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.

 5.  W tym tygodniu przypada:

  - 24 czerwca (poniedziałek) - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte o 18.00 i 19.00.

  - 27 czerwca (czwartek) - zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszach św. o 18.00 i 19.00 poświęcenie wianków z pierwocin ziół, kwiatów, młodych pędów tegorocznych zbóż.

  - 28 czerwca (piątek) - uroczystość Serca Pana Jezusa. Msze święte o 18.oo i 19.00. Msza święta o godz. 19.00 będzię Mszą wypominkową. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie pod zwykłymi warunkami aktu wynagradzającego "O Jezu, najsłodszy Odkupicielu rodzaju ludzkiego". Z racji na uroczystość tego dnia nie ma postu.

  - 29 czerwca - uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu pamiętajmy o naszym księdzu Piotrze w dniu jego imienin. Zapraszamy wszystkich tego dnia na Mszę świętą o 19.00, która będzie sprawowana w intencji solenizanta.

 6.  W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 7.30 będzie uczestniczyć kolejna grupa dzieci wyjeżdżających do Szklarskiej Poręby na tygodniowy wypoczynek.

 7.  Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe na naszym terenie kościelnym: za koszenie, zamiatanie, nasadzanie kolejnych krzewów, kwiatów z poszczególnych ołtarzy z Bożego Ciała.

 8.  Rozpoczęliśmy czas wakacji. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, wtorki i środy od 19.45 do 20.15 (w tym tygodniu ze względu na procesję od 20.00), a także w każdą sobotę od 9.00 do 10.00. Msze święte bez zmian: w dni powszednie o 18.00 i 19.00, a w niedziele o 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 19.00. Ze spowiedzi świętej można skorzystać każdego dnia - w dni powszednie 15 minut przed Mszą św., a w niedzielę do południa podczas Mszy świętych, zaś w niedzielę wieczorem od 18.30. W związku z czasem urlopowym i pracą z dziećmi zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej w sposób szczególny w niedzielę na Mszach świętych do południa, ponieważ wtedy będą obecni kapłani dojeżdżający.