XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020r.

  1.  Jak mogliśmy usłyszeć w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Świętej o godz. 19.00 będą miały miejsce rekolekcje filmowe na które bardzo serdecznie zapraszamy. Będą one połączone z modlitwą, adoracją i uwielbieniem. W związku z tym w poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej o godz. 18.00, czyli około 18.30.

  2.  W poniedziałek, 22 czerwca tak jak każdego 22 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity i Mszę Świętą. W tym miesiącu nabożeństwo będzie odprawione o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza Święta wotywna o św. Ricie. W czasie nabożeństwa będą wyczytywane i omadlane intencje, które złożymy przy ołtarzu przed nabożeństwem.

  3. We wtorek, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny o naszych Ojcach, aby żywym Bóg błogosławił, a zmarłych przyjął do swojej chwały.

  4.  24 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze Święte o 18.00 i 19.00.

  5.  Miesiąc czerwiec to w Kościele czas zmian personalnych. Nasz ksiądz Piotr został skierowany przez Księdza Biskupa do posługi w Parafii Chrystusa Króla w Warszawie, a na jego miejsce do naszej wspólnoty został skierowany ks. Marcin Wojtczak, dotychczasowy wikariusz Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym. Księża swoje obowiązki w Parafiach mają objąć 28 sierpnia. Naszą wdzięczność ks. Piotrowi za 4-letnią posługę w naszej Parafii wyrazimy na Mszach Świętych w niedzielę 23 sierpnia.

  6.  Bardzo serdecznie dziękujemy tym osobom, które w pocie czoła w minionym tygodniu pracowały na nasadzeniach nowych kwiatów, koszeniu, grabieniu, zamiataniu. Pracy było sporo, bo pogoda nas nie rozpieszczała. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy czują potrzebę dbałości o nasz teren kościelny.

  7.  W piątek na Mszy Świętej o 19.00 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

  8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w salce pod zakrystią odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci, które w sierpniu jadą na 7-dniowy wyjazd wakacyjny do Sumowa k. Sejn. Obecność obowiązkowa.

  9.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji w drugiej połowie września. Wiadomość na miejscu.

  10.  Kandydatom do Sakramentu Bierzmowania przypominamy o zaliczeniu modlitw i pierwszej części katechizmu. Zaliczenie odbędzie się w kancelarii parafialnej: chłopcy w poniedziałek 22 czerwca o 15.00, zaś dziewczęta we wtorek 23 czerwca również o 15.00. Obecność obowiązkowa.