XII niedziela zwykła

1. W ubiegłą niedzielę odbył się doroczny piknik rodzinny. Dziękujemy tym, którzy wzięli aktywny udział w naszej wspólnej radości. Dziękujemy Urzędowi miasta Legionowo za współudział w organizacji pikniku, dziękujemy Warsztatom Terapii Zajęciowej św. Rity, Klubowi Seniora, firmie gastronomicznej Gruba Kaśka z Legionowa, Piekarni Kalinka z Kobyłki za nieoceniony wkład w organizacji naszego spotkania.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.45 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają na wakacje do Olsztyna. Spotkanie odbędzie się w salce pod zakrystią.
3. W środę, 28 czerwca, nasze Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS będzie świętować jubileusz 15 lecia swego istnienia. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna, a następnie odbędą się wydarzenia towarzyszące uroczystości.
4. W środę, w ramach nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić nabożeństwem do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tak jak czynimy to każdego 28 dnia miesiąca.
5. W czwartek, 29 czerwca w Kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00. Taca tego dnia będzie przeznaczona, tak jak i w całym Kościele powszechnym, na Bazylikę św. Piotra w Rzymie.
6. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. Z tego też względu nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione o godz. 18.45, przed Mszą świętą wypominkową.
7. W tym tygodniu przed nami I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 19.00 i trwać będzie do godz. 21.00.
8. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 18.45. Od godz. 16.15 do 17.45 adoracji nie będzie z racji Mszy świętej ślubnej sprawowanej o godz. 16.30.
9. Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia spowiedź na wieczornej Mszy świętej w niedziele i święta będzie możliwa 30 minut przed rozpoczęciem Eucharystii. Do południa na każdej Mszy świętej.
10. W czasie wakacji będzie czynna świetlica dla dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. W czasie funkcjonowania świetlicy będą zajęcia plastyczne, sportowe, wyjazdy do kina i parków rozrywki. Zadanie dofinansowane przez gminę miejską Legionowo.

11. Msze święte w intencji osób, które aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu procesji Bożego Ciała budując ołtarze, odbędę się w intencji budowniczych
- I ołtarza – 7 sierpnia (poniedziałek) godz. 19.00
- II ołtarza – 8 sierpnia (wtorek) godz. 18.00
- III ołtarza – 10 sierpnia (czwartek) godz. 19.00
- IV ołtarza – 11 sierpnia (piątek) godz. 19.00
Dziękujemy za przekazanie ofiary 700 zł na rzecz parafii przez delegację budujących I ołtarz.
12. W minionych dniach zostały ukończone prace związane z zabezpieczeniem schodów granitowych na naszym terenie przed wypływaniem wykwitów oraz zmieniamy instalację odgromieniową na dachu kościoła, gdyż w niektórych miejscach pojawiła się korozja i w ten sposób nie spełniała ona swojej 100 % funkcji.
13. Dziękujemy za prace przy kościele. Dziękujemy za zamiatanie, koszenie, grabienie. Dziękujemy tym, którzy przez dbałość o estetykę terenu, wyrażają swoją wiarę i miłość do Boga.
14. W środę, 28 czerwca w Centrum Wparcia Fizycznego będzie przyjmował logopeda szkolny w godz. 17.00-18.00