XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017r.

 1. Dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie byli zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Dziękujemy wszystkim zespołom budującym ołtarze, Służbie Liturgicznej. scholi Fatima Canta, Straży Miejskiej, Policji i wszystkim wiernym za liczne uczestnictwo w uroczystości.
 2. Od 1 lipca 2017 roku dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Województwa Mazowieckiego będzie działać prowadzona przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus świetlica dla dzieci i młodzieży. W wakacje zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty w godzinach 14.00 - 17.00. W czasie zajęć świetlicowych młodzi ludzie obok radości z wolnego czasu (wakacji) mogli i mogą uczestniczyć w specjalnym bloku mającym na celu pomoc w nauce, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień, rozwijaniu kultury osobistej, poprawie sprawności fizycznej. Dzieci mają zapewnioną fachową opiekę, dożywianie i uczestniczą w wyjazdach integracyjnych na basen, do kina czy nad polskie morze.
 3. Jeszcze dzisiaj w salce pod zakrystią kolejne spotkanie formacyjne dla narzeczonych.
 4. Również dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prezentacja książki Piotra Tymińskiego "Wołyń bez litości". Początek o godz. 15.00.
 5. W środę o godzinie 20.00 w salce pod zakrystią spotkanie dla osób które zapisały się i chcą jeszcze dopisać się na pielgrzymkę 4-dniową do Świętej Wody, Studzienicznej, Wigier, Wilna, Trok, Ponar, Druskiennik w drugiej połowie sierpnia. Obecność obowiązkowa.
 6. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00 podczas których odbędzie się obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia wianków splecionych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
 7. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie ma postu. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00.
 8. W piątek na Mszy Świętej o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji księdza Piotra. Ks. Piotr dzień swoich imienin obchodzić będzie 29 czerwca, będą to już wakacje. Dlatego w ten piątek będziemy chcieli wyrazić solenizantowi naszą wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia.
 9. Piątek to również ostatni dzień nauki w szkole. Za udany miniony rok szkolny z prośbą o udane błogosławione wakacje modlić się będziemy w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych.
 10. Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku będzie 12 maja, a Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 19 maja.
 11. Za tydzień w niedzielę w naszej Parafii odbędzie się doroczny festyn. Zaczynamy o 13.45 poświęceniem rowerów i rajdem rowerowym. Będą rozgrywki w piłkę nożną drużyn 4-osobowych, które należy zgłosić do zakrystii do piątku włącznie. Będą dmuchańce, malowanie twarzy i animacje dla najmłodszych. Będzie wiele smakołyków do zjedzenia - grill, grochówka, słodkości. Nie zabraknie grup wokalnych: Nasze Warsztaty św. Rity - osoby niepełnosprawne wystawią sztukę "Moralność Pani Dulskiej". Wystąpi Małgorzata Jarecka i kabaret Trzeci Oddech Kaczuchy. A wieczorem od 20.00 do 22.00 potańcówka. Serdecznie zapraszamy. Cały czas prosimy o fanty na loterię fantową.