XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018r.

 1.  Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 wystąpi grupa muzyczno - wokalna z Białorusi. Po Mszy świętej nasi sąsiedzi ze Wschodu z polskich rodzin dadzą okolicznościowy koncert swojej twórczości.

 2.  W środę na Mszy świętej o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji naszego ks. Piotra w związku z jego dniem imienin. Co prawda imieniny ks. Piotra wypadają 29.06, ale to będzie czas wakacji, a zatem jeszcze przed wakacjami chcemy polecić naszego solenizanta Bogu i opiece Matki Bożej - naszej patronce.

 3.  Dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach przy ul. Sybiraków 23 odbędzie się spotkanie z autorem książki "Ulica Marszałkowska po 1945 roku" - dr Arturem Bojarskim. Autor opowie o zniszczeniu ulicy w czasie ostatniej wojny, koncepcjach jej odbudowy, o niezrealizowanych planach i obiektach, o projektach na przyszłość dla tej najważniejszej ulicy w Warszawie. Autor książki serdecznie zaprasza i informuje, że będzie można w czasie spotkania tę książkę nabyć.

 4.  Informujemy, że w dniach 23 - 29 czerwca będzie się odbywać Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 5.  Również w gablocie informacje o Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą z Legionowa, jak również o pielgrzymce do Wilna. Informacje na plakatach. 

 6.  W najbliższy czwartek o godz. 20.00 w szarych pawilonach przy Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 7.  W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. W sposób szczególny za ten miniony rok szkolny będziemy dziękować w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych. Zachęcamy uczniów do skorzystania ze spowiedzi przed wakacjami.

 8.  Dzisiaj odbędą się spotkania dla rodziców dzieci wyjeżdżających na wyjazdy wakacyjne: o godz. 17.00 do Mikoszewa w miesiącu lipcu, a o godz. 17.45 do Darłówka w miesiącu sierpniu. Obecność obowiązkowa. Nie będzie dodatkowych spotkań dotyczących wyjazdu.

 9.  Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Legionowie, a także Klub Legionovia zapraszają na mecz Reprezentacji Burmistrzów i Prezydentów Miast Polski z Reprezentacją Polski Księży, który odbędzie się 20 czerwca 2018 r. (środa) o godz. 18.00 na głównej płycie boiska na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej 27 w Legionowie. Mecz ma na celu podsumowanie Mini Mundialu - turnieju piłki nożnej dla młodzieży z legionowskich szkół, który w tym dniu zostanie rozegrany w Legionowie, promocję zdrowego trybu życia oraz integrację mieszkańców.

 10.  Dziękujemy za prace porządkowe na terenie kościelnym w minionym tygodniu. Na piątek i sobotę zapraszamy również do wspólnych prac porządkowych.

 11.  Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na lody, gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.