X niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Księdza Biskupa Jacka Grzybowskiego, który przeprowadza wizytację kanoniczną. Na każdej Mszy świętej poszczególne grupy parafialne będą zdawać sprawozdanie ze swej działalności. Wizytacja będzie kontynuowana w piątek, gdzie Ksiądz Biskup dokona kontroli biura parafialnego – kancelarii, sprawdzając merytoryczne prowadzenie ksiąg parafialnych i samą działalność parafii pod względem formalno-prawno-finansowym.
2. W poniedziałek i we wtorek można skorzystać z darmowych porad psychologa i prawnika. Psycholog będzie przyjmował w poniedziałek w godz. 18.00-20.00. Prawnik będzie udzielał porad we wtorek w godz. 19.00-21.00. Porady odbywają się w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.
3. Również w poniedziałek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Katecheza będzie odbywać się w kawiarence.
4. Jutro o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy na tę Mszę świętą bo jakże potrzeba nam darów Ducha Świętego.
5. W środę Klub Seniora AMICUS wyjedzie do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na spotkanie z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Duda. W czasie spotkania będzie możliwość zwiedzania pałacu.
6. W czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej nastąpi procesja fatimska z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W czasie procesji będziemy modlić się na różańcu. Intencje do różańca należy złożyć przed ołtarzem przed Mszą świętą. Wcześniej, o godz. 07.30 będzie odprawiona Msza święta w intencji przedsiębiorców, właścicieli, pracowników i ich rodzin z terenu Legionowa.
7. W sobotę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna dla wszystkich wspólnot działających w parafii. Po Mszy świętej w kawiarence i terenie przy kawiarence odbędzie się integracja i poczęstunek. Zapraszamy wszystkich członków grup parafialnych do włączenia się we wspólne dzieło uwielbienia uwielbienia i dziękczynienia.
8. W najbliższą sobotę w godz. 10.00-14.00 zapraszamy na kolejne warsztaty z duszą. Tym razem będziemy przygotowywać chlebki na grilla.
9. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Początek o godz. 11.30 Mszą świętą w kościele na Placu Trzech Krzyży i wymarsz w kierunku placu przy Belwederze. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
10. Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się doroczny piknik rodzinny. Zaczynamy o godz. 13.45 pod krzyżem misyjnym od poświęcenia rowerów i rajdem rowerowym. Wszyscy rowerzyści otrzymają opaski odblaskowe. Od godz. 13.45 na górnym parkingu będzie coś dla dorosłych i dzieci: gry, zabawy, dmuchańce, szkoła gladiatorów, strzelnica, manufaktura, kuchnia rzymska, przejażdżki na osiołku, zabawy plebejskie i oczywiście słodkości, wata cukrowa, popcorn, grochówka, zestawy grillowe, kawa, herbata. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej radości przebywania ze sobą, spędzania czasu i poznawania siebie. Więcej informacji na plakacie.
11. Również za tydzień o godz. 16.00 w kościele ministranci, lektorzy, schola i bielanki będą mieć zakończenie swego roku formacyjnego.
12. Za tydzień o godz. 18.00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób, które 20 czerwca udają się na 4 dniową pielgrzymkę na suwalszczyznę i Litwę. Obecność obowiązkowa.
13. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii na przełomie września i października. Na zainteresowanych czekamy tylko w tym tygodniu. Program pielgrzymki jest bardzo bogaty bo wyjazd trwa 12 dni. Bliższe informacje w kancelarii.
14. Przypominamy rodzicom o uregulowaniu odpłatności za letni wyjazd dzieci w miesiącu lipcu. Termin upływa w przyszłą niedzielę.
15. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się promocja książki pana Pawła Piotra Pietrzaka pt.: „Maki”. Będzie można również spotkać się z autorem i uzyskać autograf. „Maki” to książka mocna i trudna. Niełatwo przyswaja się jej treść. To przejmujące świadectwo ocalenia swego człowieczeństwa przed rozpaczą, rezygnacją i nienawiścią – w nieludzkim cierpieniu, w arcytrudnych warunkach obozu śmierci. To opowieść o promieniowaniu miłości, praktyczna lekcja kochania nieprzyjaciół. A przede wszystkim spotkanie z człowiekiem, który patrzy w oczy złu i czyni wszystko, by kochać tych, którzy to zło generują i przebaczać im. Kocha ich miłością, której sam, od nikogo z ludzi, nie otrzymuje.
16. Dziękujemy wszystkim tym, którzy w minionym tygodniu pracowali społecznie na terenie parafialnym. Pracy było dużo. Dziękujemy za koszenie, zamiatanie, podcinanie krzewów i nowe nasadzenia kwiatów. W tym tygodniu prosimy również o pomoc. Będą nowe kwiaty, które trzeba będzie powsadzać w rabatkach.