X Niedziela Zwykła – 10.06.2018r.

 1.  Dzisiaj jak słyszeliśmy i widzieliśmy gościmy misjonarza z Afryki, który przybliżył nam pracę misyjną na tym kontynencie. Przed kościołem możemy wesprzeć naszymi ofiarami posługę kapłańską naszego gościa.

 2.  Dzisiaj również przed kościołem pod kopułą męska wspólnota Rycerzy św. Jana Pawła II pragnie podzielić się swoją działalnością i posługą w kościele, oraz zaprosić mężczyzn, także żonatych, do wstąpienia w ich szeregi służby Panu Bogu. Zachęcamy panów do podejścia i rozmowy z naszymi Rycerzami, a także zapoznanie się z ich broszurą.

 3.  Dzisiaj o godz. 12.00 spod placu Trzech Krzyży wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, który jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.

 4.  W najbliższą środę, 13 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy do naszej Parafii na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a następnie odbędzie się procesja i różaniec fatimski.

 5.  Również w najbliższą środę, 13 czerwca o godz. 7.30 rano w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji firm i przedsiębiorstw z naszego legionowskiego terenu z prośbą do Matki Bożej Fatimskiej o opiekę i wszelkie łaski dla pracodawców, pracowników i ich rodzin.

 6.  Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące przepraw przez tory kolejowe w naszym mieście m.in. na przedłużeniu ul. Roi. Konsultacje odbędą się 14.06 o godz. 18.00 w poczytalni na II-gim piętrze centrum komunikacyjnego.

 7.  Przypominamy, iż pomimo urlopów i wakacji obowiązuje nas w sumieniu niedzielna Msza Święta. Dla osób, które z wyjątkowych powodów nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej przypominamy, iż Msza Święta w soboty o godz. 19.00 sprawowana jest już z formularza niedzielnego.

 8.  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński informuje, iż kończy się czas nawiedzenia kopii Cudownego Wizerunku Jasnogórskiego i zaprasza na uroczystą Mszę Świętą pożegnania w najbliższą sobotę do Parafii Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego (plac Szembeka) o godz. 11.00. Godzinę przed Mszą przed Cudownym Wizerunkiem odbędzie się czuwanie modlitewne. Pełny tekst listu Księdza Biskupa: TUTAJ .

 9. W sobotę o godz. 20.00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób, które w październiku udają się na pielgrzymkę do Grecji szlakiem św. Pawła Apostoła. Na spotkanie należy przynieść drugą ratę odpłatności.

 10. W przyszłą niedzielę oprawę muzyczną Mszy Świętej o godz. 12.30 zapewni grupa wokalna z Białorusi (ponad 20 osób polskiego pochodzenia). Po Mszy Świętej krótki koncert twórczości. Zespół przyjechał na przegląd pieśni religijnej, który odbywał się w Otwocku.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się na Różańcu za swoje dzieci.

 12.  W niedzielę odbędą się spotkania dla rodziców dzieci wyjeżdżających w wakacje na wyjazdy wakacyjne: o godz. 17.00 do Mikoszewa w miesiącu lipcu, a o godz. 17.45 do Darłówka w miesiącu sierpniu. Obecność obowiązkowa. Nie będzie dodatkowych spotkań dotyczących wyjazdu.

 13. Dziękujemy za prace porządkowe na terenie kościelnym w minionym tygodniu. Na piątek i sobotę zapraszamy również do wspólnych prac porządkowych.

 14. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na lody, gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.