Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie, potocznie zwana Oazą

Na chwilę obecną, opiekunem naszej grupy jest ksiądz Marcin Wojtczak. Spotykamy się w każdy piątkowy wieczór na Eucharystii o godzinie 18.00. Po niej udajemy się do salki pod kościołem, gdzie w modlitwie powierzamy swoje życie oraz wszystkie bliskie nam sprawy Bogu, prosząc go, bądź dziękując za otrzymane łaski i dary. Następnie w mniejszych grupach formacyjnych pod opieką animatorów rozważamy Słowo, które Bóg kieruje do nas, dzielimy się też doświadczeniem Jego obecności w naszym życiu. Zwieńczeniem każdego roku formacji są piętnastodniowe rekolekcje wakacyjne.
Ale Oaza to nie tylko wspólna modlitwa - to także zabawa. Licznie uczestniczymy w imprezach tanecznych czy zawodach sportowych organizowanych dla podobnych wspólnot na terenie diecezji. Staramy się brać czynny udział w życiu naszej parafii.

Jeżeli jesteś osobą, która chce pogłębiać swoją więź z Bogiem bądź też chce go odnaleźć, a zarazem poznać wiele ciekawych osób – ta wspólnota jest dla Ciebie!

Formacja w Ruchu Światło – Życie sprawiła, że wiara jest częścią mojego życia. To dzięki oazie poznałam Boga żywego, który faktycznie jest obecny w moim życiu i troszczy się o nie, poznałam Boga, który się nie narzuca, gdy ja mówię „nie” ale jednocześnie nie zostawia mnie samej. Oaza jest miejscem, gdzie uczyłam się modlitwy i rozumienia Eucharystii. Jest też miejscem, gdzie poznałam wspaniałych ludzi. Ruch uczy mnie odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka, uczy mnie budowania relacji z drugim człowiekiem, pomaga mi w odkrywaniu talentów i dzielenia się nimi z innymi. Formacja w Ruchu pobudziła mnie do prawdziwego życia, sprawiła, że nie stoję w miejscu tylko idę wciąż do przodu! Chwała Panu! Magda

Oaza spotyka się w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy!