VII Niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej
- o godz. 16.00 w salce pod zakrystią dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 również w salce pod zakrystią dla zespołu synodalnego oraz tych wszystkich, którzy chcieliby włączyć się poprzez sugestie, podpowiedzi, pomysły w pracę synodalną zmierzającą do zmian w kościele. Serdecznie zapraszamy.
2. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta ku czci św. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Po Eucharystii nastąpi nabożeństwo do tej szczególnej świętej. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą. Również we wtorek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta dla osób niepełnosprawnych i starszych za wstawiennictwem św. Rity.
3. We wtorek 22 lutego w budynku Centrum Pomocy Rodzinie w godz. 17.00-18.00 nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
4. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
5. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie, która jest szkołą katolicką, niepubliczną, opartą na systemie prewencyjnym św. Jana Bosko – twórcy sprawdzonych metod wychowawczych – w dniu 26 lutego (sobota) w godz. 10.00-13.00 zaprasza na dzień otwarty. Jeżeli Drodzy Rodzice szukacie dla dziecka szkoły, w której panuje spokojna i rodzinna atmosfera, życzliwość i wsparcie, a dziecko pragnie zdobyć wiedzę, odkrywać i rozwijać swoje zdolności, kształtować charakter, odkrywać Boga w codzienności to można to wszystko znaleźć w szkole prowadzonej przez księży Salezjanów. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.salezy.pl
6. W sobotę 26 lutego w Niepokalanowie odbędzie się "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski". Początek o godz. 20.30.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
8. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński zwrócił się z prośbą do duszpasterzy i wiernych diecezji warszawsko-praskiej:

Apel biskupa Romualda Kamińskiego o modlitwę w intencji uratowania pokoju
17 lutego 2022 roku

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodni Diecezjanie,

zawsze, kiedy nadchodzą trudne czasy, kierujemy nasze serca ku Bogu, pełnemu miłości i miłosierdzia. Dzisiaj, kiedy jesteśmy pełni trwogi z racji zagrożonego pokoju i panujących napięć w najbliższym sąsiedztwie naszej Ojczyzny, zwracam się do Was – wszystkich naszych Diecezjan – podejmijcie modlitwę różańcową i ofiarujcie post w intencji uratowania pokoju i jedności pomiędzy narodami.

Proszę Duszpasterzy, aby organizowali w parafiach modlitwę różańcową i zachęcali swoich parafian do indywidualnych form modlitwy.

Wszystkie nasze wysiłki o uratowanie pokoju i jedności między narodami powierzam wstawiennictwu Matki Bożej Zwycięskiej.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski