VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020r.

 1.  Dzisiaj jak słyszeliśmy gościmy ks. Pawła i Parafian z Parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie, którzy rozpoczęli budowę świątyni. Przed kościołem zachęcam do złożenia swego daru na ten szczytny cel.

 2.  Jutro (poniedziałek) o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta o rozwój wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i w świecie. Serdecznie zapraszamy.

 3.  W tym tygodniu rozpoczynamy kolejny tydzień modlitw o trzeźwość narodu, rodzin i nas.

 4.  W środę rozpoczynamy Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Tego dnia zapraszamy na Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 19.45. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia.

 5.  W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły - ilościowy i jakościowy. Wolno nam zjeść trzy postne posiłki w tym tylko jeden do syta.

 6.  W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, a o 18.45 dla dorosłych. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15.

 7.  W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

 8.  Za tydzień przeżywać będziemy I-szą niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15. O godz. 15.00 w kościele Domowy Kościół zaprasza nas na wspólną modlitwę uwielbienia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 9.  Również w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.

 10.  W związku z uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego w czerwcu Parafia zapisuje osoby chętne na tę uroczystość. Zainteresowanych karnetami uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu zapraszamy do zakrystii.

 11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.