VII niedziela zwykła

1. Dzisiaj jak widzimy i słyszymy gościmy Księdza Marka Pasiuka pallotyna, który głosi Słowo Boże i przybliża nam działalność misyjną Kościoła. Pod chórem możemy zakupić książki autorstwa ks. Marka jako cegiełkę na działalność misyjną księży pallotynów.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.40 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa patrona małżeństw i rodzin. Intencje będzie można złożyć pod ołtarzem przed nabożeństwem.
3. Również dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dr Adama Kaczyńskiego pt.: „Działalność Wydziału wojskowej służby wewnętrznej w latach 70-tych”.
4. Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy. Świetlica jest czynna w godz. 9.00-14.00 od poniedziałku do piątku. Zadanie dofinansowane przez gminę miejską Legionowo.
5. W środę rozpoczynamy Wielki Post – Środa Popielcowa. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty i umartwienia o godz. 7.30, 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.45. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – ilościowy i jakościowy, tzn. można zjeść trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta.
6. W środę popielcową, 22 lutego zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity tak jak każdego 22 dnia miesiąca. Nabożeństwo rozpoczniemy o 17.30 obrzędem poświęcenia i błogosławieństwa róż, które będziemy mogli zakupić przed nabożeństwem. Intencje do patronki spraw trudnych i beznadziejnych złożymy przed ołtarzem.
7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
- Droga Krzyżowa – piątek godz. 16.30 dla dzieci, godz. 18.45 dla dorosłych
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziele godz. 17.15
8. W czwartek w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego w godz. 17.00-18.00 nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
9. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych zmarłych. W związku z tym, że ta Msza święta jest dłuższą formą modlitwy za zmarłych, Droga Krzyżowa będzie tego dnia odprawiona o godz. 19.00.
10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca w naszej parafii zaprasza do podjęcia modlitwy rocznej za kapłanów naszej parafii w ramach Apostolatu MARGARETKA. Ulotki informacyjne o MARGARETKACH oraz karty zgłoszeniowe znajdują się na stolikach. Karty należy wypełnić i wrzucić do przygotowanego pudełka. MARGARETKI tzw. „czasowe/roczne” działają w naszej parafii już trzeci rok i gromadzą coraz więcej członków. Dziękujemy za dotychczasową modlitwę i zapraszamy do włączenia się nowe osoby.
11. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszej parafii jest specjalna księga w którą wpisują się osoby składające swoją przysięgę abstynencką. Dokonuje się to prywatnie w dowolnym terminie i jest poprzedzone szczerą modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Sam akt przyrzeczenia podpisywany jest na ołtarzu, na którym rodzi się Chrystus w Komunii świętej. Takich osób jest sporo. Sami dziękują za tę możliwość złożenia przyrzeczenia, która mocą Chrystusa utrzymuje ich w trzeźwości.
12. Nasze Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS poszukuje osoby na stanowisko instruktora do Klubu Seniora. Praca na umowę o pracę od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Osoby zainteresowane zapraszamy jutro w godz. 15.00-17.00 do budynku Centrum Pomocy Rodzinie.
13. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 16.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
14. W wakacje, w dniach 23-29 lipca 2023 organizujemy wakacyjny wyjazd na Mazury nieopodal Olsztyna. Będziemy w ośrodku z krytym basenem, z kręglami, salą zabaw, boiskami ze sztuczną nawierzchnią i prywatnym jeziorem. W czasie wyjazdu będzie wycieczka do Stoczka Warmińskiego, Skansenu Wsi w Olsztynku, do Nidzicy, Pól Grunwaldzkich, zwiedzanie Olsztyna, obserwatorium astronomicznego i wiele jeszcze innych atrakcji. Zapisy po feriach zimowych, w niedzielę 26 lutego po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele.