VII Niedziela Wielkanocna 28.05.2017 – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Wczoraj na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00 grupa prawie 160 dzieci przystąpiła do Uroczystej I-szej Komunii Świętej. Dzieciom życzymy odważnego i owocnego zaproszenia Chrystusa do swego życia, a rodzicom, aby pomogli dzieciom na trwałe złączyć się z Chrystusem Eucharystycznym.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 Ksiądz Proboszcz będzie obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa. Równe 25 lat temu o godz. 10.00 w Katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze jubilat przyjął święcenia kapłańskie z rąk JE Ks. Bpa Kazimierza Romaniuka.
 3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  - I-szy czwartek miesiąca - adoracja do godz. 22.00
  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź od 17.30
  - I-sza sobota miesiąca, która będzie jednocześnie Wigilią Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00, następnie na nabożeństwo czerwcowe. Po liturgii zapraszamy na wspólne czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do godz. 23.00.  Modlitwy poprowadzą:
  od 20.00 do 21.00 - wspólnota Oazowa
  od 21.00 do 22.00 - Koła Różańcowe i wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa
  od 22.00 do 23.00 - Kościół Domowy (modlitwa uwielbienia). Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  - I-sza niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 12.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna i adoracja do godz. 18.30.
 4. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Jest to również Dzień Wdzięczności. W całej Polsce przed kościołami zbierane są ofiary na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 5. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Na środę na godz. 20.00 do kościoła zapraszamy poszczególnych przedstawicieli rejonów ubierających ołtarze na spotkanie organizacyjne.
 6. W gablocie na ścianach kościoła są wywieszone programy prozdrowotne oferowane przez Urząd Miasta Legionowo.
 7. Od czwartku, 1 czerwca w Kościele rozpoczynam się czas nabożeństw czerwcowych. W dni powszednie na nabożeństwa zapraszamy o godz. 19.30, a w niedziele o godz. 18.30.
 8. Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe na terenie kościelnym. Dziękujemy stałej ekipie osób sprzątających, a w tym tygodniu również uczestnikom i opiekunom Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity za malowanie ławek, nasadzania kwiatów i odświeżenie innych przedmiotów. W tym tygodniu w piątek i sobotę również zapraszamy do pracy.
 9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca ks. Piotr obchodzić będzie 1-szą rocznicę święceń kapłańskich. Za posługę ks. Piotr w naszej Parafii z najlepszymi życzeniami będziemy dziękować w poniedziałek 5 czerwca na Mszy Świętej o godz. 19.00. Wtedy obecnych będzie jeszcze 5-ciu kolegów ks. Piotra, którzy razem przyjęli święcenia kapłańskie i wspólnie odprawią Mszę Świętą dziękczynną za łaskę powołania i rok posługi kapłańskiej.
 10. Dziękujemy piekarni na PIM-ie za chlebki na Uroczystość I-szej Komunii Świętej. Dziękujemy za ich przychylność i bezinteresowną pomoc.
 11. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, które połączone będzie z zaliczeniem Katechizmu (II część). Zapraszamy dziewczęta na 15.00, a chłopców na 16.30.