VI niedziela zwykła

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który przypada we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Przez cały dzień w modlitwach będziemy pamiętać o naszych bliskich chorych i cierpiących. W sposób szczególny zapraszamy chorych, niedomagających na Mszę świętą o godz. 12.30 podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Na koniec Mszy świętej wszyscy chorzy, cierpiący otrzymają specjalne modlitewniki, aby swoje cierpienie ofiarować Bogu i prosić o siłę w walce o zdrowie fizyczne i duchowe.
2. Również dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na Wieczór uwielbienia z Maryją, przygotowany przez parafialną Odnowę w Duchu Świętym. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, śpiew, rozważanie i Słowo Boże. To wszystko będzie nas wprowadzać w atmosferę Wielkiego Postu, który już rozpoczniemy w środę. Serdecznie zapraszamy.
3. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą, a o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Na spotkanie proszę zabrać ze sobą długopis, bo będzie zaliczenie umówionego materiału.
4. Jutro o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
5. W tym tygodniu, w środę, rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze święte będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.45. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Tego dnia każdego katolika obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (tylko 3 posiłki w tym jeden do syta) i jakościowy (wszystkie posiłki bezmięsne).
6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne:
- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.45 dla dorosłych
- w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
7. W piątek, 16 lutego w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie odbędzie się nabożeństwo – Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Początek o godz. 21.00, zakończenie o godz. 24.00 Mszą świętą. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapraszają Wojownicy Maryi.
8. Od 14 lutego do 24 marca rusza kampania o ocalenie życia poczętych – 40 dni dla życia, które polega na modlitwie, poście i pokojowym czuwaniu przez 40 dni w godz. 18.00-20.00 przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Więcej szczegółowych informacji na plakacie w gablocie.
9. We wtorek, w godz. 19.00-21.00 w budynku Centrum wsparcia fizycznego będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnika.
10. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii świętej
- o godz. 16.20 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
11. W poniedziałek 19 lutego o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych. Obecność obowiązkowa (omówienie przebiegu uroczystości, prób, wystroju itp.)
12. W sobotę w godz. 10.00-14.00 zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne. W tym tygodniu będą wykonywane cuda z czekolady. Obok uczenia się kunsztu ciastkarskiego będą konkursy i wiele ciekawostek kulinarnych. Zapraszamy całe rodziny do konstruktywnego i twórczego spędzenia razem sobotniego czasu.
13. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem będzie zbiórka na rzecz małego Maćka, który choruje na autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego i potrzebuje stałej długotrwałej opieki pielęgnacyjnej i systematycznego leczenia i rehabilitacji. Zbiórka dokonywana jest przez wolontariuszy Komitetu Społecznego na rzecz pomocy Maciusiowi.