VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020r.

  1.  Trwają ferie zimowe. Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 14.00. Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, sportowych, integracyjnych oraz w wyjazdach do parków rozrywki, kina czy Centrum Nauki Kopernik.

  2.  W najbliższy wtorek, 18 lutego od godz. 9.30 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną (spowiedź, namaszczenie, Komunia) do chorych Parafian według tradycyjnego porządku. Nowych chorych można dzisiaj i jutro zgłaszać w zakrystii.

  3.  W sobotę, 22 lutego odbędzie się kolejne nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie do wspólnych modlitw do tej szczególnej świętej z możliwością oddania czci relikwiom św. Rity. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą. Będą również rozprowadzane specjalne modlitewniki z medalikiem św. Rity po Mszy świętej.

  4.  Również w sobotę, 22 lutego o godz. 16.00 w Cafe Pasja na ul. Strużańskiej 2 B odbędzie się koncert Marcina Stycznia. Liczba miejsc ograniczona. Wcześniej należy dokonać rezerwacji mailowo bądź telefonicznie. Więcej informacji na plakacie na gablocie.

  5.  Za tydzień w niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Parafii Matki Bożej Pompejańskiej z Warszawy wraz z ks. Romanem Kotem - Proboszczem Parafii. Przez całą niedzielę ks. Roman będzie głosił słowo Boże, a przed kościołem będziemy do koszyków mogli złożyć ofiarę na budowę kościoła - tronu Matki Bożej Pompejańskiej.

  6.  Bóg zapłać za piątkowe i sobotnie prace porządkowe po ostatnich wiatrach. Wiele udało się uporządkować, choć nie wszystko. Zapraszamy w piątek i sobotę również do wspólnych prac.

  7.  Rozpoczyna się czas naszych rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na rzecz Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS. Stowarzyszenie zajmuje się 38 osobami niepełnosprawnymi z powiatu legionowskiego, prowadzi świetlicę w Wieliszewie dla 15 dzieci, zajmuje się opieką medyczną i socjalną nad 25 osobami starszymi, chorymi i samotnymi w gminie Wieliszew, prowadzi Klub Seniora w Legionowie, funduje stypendia dla utalentowanej młodzieży w gminie Winnica i na Wileńszczyźnie, nagradza wyróżniających się nauczycieli w Legionowie, Błędostowie i na Wileńszczyźnie. W ostatnie wakacje dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia i zorganizowaniu wyjazdu 138 dzieci uczestniczyło w wyjazdach w góry i nad morze. W tym roku pragniemy zorganizować 9-dniowy wypoczynek dla dzieci polskich, biedniejszych z Litwy z miejscowości Turmonty i Jałówka. W sumie przyjechałoby w wakacje 46 dzieci by poznać Polskę i jej historię. KRS podany jest w naszym biuletynie parafialnym oraz na ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem. 

  8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.