VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018r.

 1. Dzisiaj w Kościele w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy kolejny dzień chorych wprowadzony przez świętego Papieża Jana Pawła II. Pamiętamy tego dnia w modlitwach o naszych osobach chorych, cierpiących i starszych polecając ich Panu Bogu z prośbą o łaskę zdrowia i ulgę w cierpieniu. Ze względu, że za dwa tygodnie gościć będziemy obraz Matki Bożej Częstochowskiej, to właśnie w tym czasie będzie specjalna Msza Święta z udzieleniem sakramentu Namaszczenia chorych.

 2. Dzisiaj o 10.25 katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a za tydzień również o 10.25 katecheza dla dzieci przygotowujących się do rocznicy Komunii.

 3. Dzisiaj w kancelarii parafialnej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania połączone z zaliczeniem katechizmu. Zapraszamy dziewczęta na 15.30, a chłopców na 16.30.

 4. W poniedziałek o 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 5. We wtorek, 13 lutego o godz. 7.30 rano w naszym kościele będzie sprawowana Msza Święta w intencji wszystkich przedsiębiorców z naszego regionu, pracowników oraz ich rodzin.

 6. W tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty i umartwienia w naszym kościele o godz.: 7.30, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 oraz 19.45. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły - ilościowy i jakościowy. Nie ma żadnych dyspens.

 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w kościele. Już w najbliższy piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych 0 18.45. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

 8. Jak już wielokrotnie słyszeliśmy w dn. 26 - 27 lutego br. gościć będziemy w kościele przez 24 godziny kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Pragniemy, by w to wydarzenie włączyły się wszystkie osoby: dzieci, rodzice, dziadkowie, parafianie, goście, osoby cywilne i służby mundurowe. Pragnieniem naszym jest to, by osoby służące w wojsku czy policji w dniu powitania o godz. 18.45 i dniu pożegnania o godz. 17.30 uczestniczyły we Mszy Świętej w mundurach. Wszystkie osoby mundurowe zapraszamy do kościoła na spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 19.00.

 9. Przed nawiedzeniem Obrazu będziemy uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych w dniach 22 - 24 lutego br., tj, czwartek, piątek, sobota. Układ Mszy Świętych jak zawsze, czyli: 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 19.45. Rekolekcje, a zwłaszcza nawiedzenie przez kopię Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej to szczególny czas bliskości Boga i Matki Najświętszej, którzy pragną nas dotknąć swą życiodajną łaską. Program rekolekcji oraz nawiedzenia wizerunku Matki Bożej są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 10. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także smalcu produkcji naszych księży seniorów.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.