VI Niedziela Wielkanocna

1. W dniu dzisiejszym, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30, czyli do rozpoczęcia nabożeństwa majowego.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.30 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja p. Artura Bojarskiego pt.: Powiat Legionowski – co jeszcze do odbudowy?
3. Również dzisiaj o godz. 18.00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób udających się w dniach 20-23 czerwca na pielgrzymkę na Suwalszczyznę i Litwę. Obecność obowiązkowa.
4. Są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę. W trakcie wyjazdu zwiedzimy: Supraśl, Sokółkę, Studzieniczną, klasztor w Wigrach, Troki, Wilno (wiedziemy m.in. na wieżę TV), Druskienniki. Zakwaterowanie w hotelach 4 gwiazdkowych. W cenie autokar, przewodnicy, bilety wstępu, ubezpieczenie, nocleg, wyżywienie (śniadanie, obiadokolacje i dwa obiady). Koszt 4 dniowego wyjazdu 1050 zł.
5. W poniedziałek, w godz. 18.00-20.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego nieodpłatnie możemy skorzystać z konsultacji psychologa.
6. W tym tygodniu będziemy wspominać i obchodzić następujące święta:
- w poniedziałek – św. Apostołów Filipa i Jakuba
- w środę – św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski
- w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – głównej patronki stolicy
7. W tym tygodniu, od poniedziałku do przyszłej niedzieli będą emitowane audycje o naszej parafii w Radio Warszawa 106,2 (o godz. 14.20 – od poniedziałku do soboty, o godz. 20.00 w przyszłą niedzielę). Od poniedziałku do soboty na falach Radia Warszawa o godz. 21.30 reprezentanci grup parafialnych będą prowadzić modlitwę różańcową. Zachęcamy do słuchania audycji o naszej parafii oraz do słuchania w ogóle naszego diecezjalnego radia
8. W środę o godz. 7.00 grupa prawie 50 osób udaje się na pielgrzymkę do Malborka ze zwiedzaniem zamku malborskiego i pól grunwaldzkich. W trakcie wyjazdu będzie wspólny obiad. Zostały dwa ostatnie miejsca. Powrót około godz. 20.30.
9. W tym tygodniu odbędą się próby przed rocznicą i I Komunią świętą dzieci:
- w poniedziałek o godz. 17.00 – dzieci rocznicowe
- we wtorek o godz. 17.00 – I grupa komunijna
- w środę o godz. 17.00 – II grupa komunijna
10. W piątek odbędzie się spowiedź dla dzieci i rodziców przed I Komunią świętą
- o godz. 16.00 – grupa I
- o godz. 17.00 – grupa II
11. W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. W sumie do uroczystej Komunii przystąpi 79 dzieci (grupa I – 37 dzieci i grupa II – 42 dzieci)
12. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
13. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na nasze diecezjalne seminarium. Tego dnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
14. W dniach 16-17 maja (czwartek-piątek) gościć będziemy w naszej parafii peregrynujące po Polsce relikwie bł. Rodziny Ulmów, która zginęła w czasie II Wojny Światowej ukrywając i ratując Żydów. To niebywała okazja aby tej błogosławionej rodzinie zawierzyć nasze rodziny i małżeństwa, gdzie dzisiaj w nich tak wiele zagubienia, frustracji, braku czasu, jednym słowem kryzysu miłości. Powitamy relikwie w bramie naszego terenu parafialnego o godz. 18.45 i procesyjnie udamy się do kościoła. O godz. 19.00 Ks. Biskup Rafał Markowski będzie sprawował Mszę świętą dla trzech dekanatów – legionowskiego, tarchomińskiego i nowodworskiego. Pożegnanie relikwii odbędzie się w piątek Mszą świętą o godz. 16.15. Program wyłożony jest na stolikach za ławkami. Proszę o zarezerwowanie swego czasu, aby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu.
15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na specjalnych stojakach za ławkami.