VI Niedziela Wielkanocna

1. W dniu wczorajszym grupa ponad 50 dzieci przystąpiła do Komunii świętej rocznicowej. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za piękne świadectwo wiary i miłości do Pana Boga bo nie wszystkie dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii świętej wczoraj przeżywały radość rocznicy. Życzymy im wszystkim otwartości na miłość Pana Boga.
2. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, która ma do zaliczenia określony zasób wiadomości a nie uczynili tego w wyznaczonym terminie,
- o godz. 17.30 dla rodziców dzieci, które w wakacje wyjeżdżają do Szklarskiej Poręby,
- o godz. 20.00 dla narzeczonych kolejna katecheza w ramach kursu przedmałżeńskiego
3. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity połączone z nabożeństwem majowym. Nasze modlitwy rozpoczniemy o godz. 18.20. Róże będzie można zakupić od godz. 18.00 i również przed nabożeństwem złożyć intencje pod ołtarzem.
4. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki, pamiętajmy w tym dniu o naszej modlitwie dziękczynnej za dar ich miłości i powołania a dla tych, które odeszły do domu Ojca wypraszajmy życie wieczne.
5. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. Nabożeństwo majowe w tym dniu będzie sprawowane o godz. 18.45 czyli przed Mszą świętą o godz. 19.00.
6. W tym tygodniu w sobotę grupa 109 dzieci przystąpi do I Komunii świętej na Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Wcześniej dzieci przystąpią do I spowiedzi:
- w czwartek o godz. 17.00 – grupa I
- w piątek o godz. 16.00 – grupa II; i o godz. 17.00 – grupa III
7. W sobotę 28 maja nasze miasto przeżywać będzie niecodzienną uroczystość. Legionowo otrzyma patrona w osobie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Główne uroczystości o godz. 11.00 w parafii św. Jana Kantego. Mszę świętą sprawować będzie Ks. bp Romuald Kamiński a oprawę muzyczną zapewni Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Po Mszy świętej przewidziany jest piknik. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakacie.
8. Również w sobotę, 28 maja przypada 30 rocznica święceń kapłańskich naszego Księdza Proboszcza – Księdza Prałata Tomasza Chciałowskiego. W niedzielę 29 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za dar sakramentu kapłaństwa a na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy mogli wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia naszemu Pasterzowi i Gospodarzowi poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty. Modlimy się o potrzebne łaski i nowe siły, o dar zdrowia, o kolejne lata opieki nad nasza parafią i naszą wspólnotą oraz o błogosławieństwo na realizację wszelkich dzieł związanych z naszą parafią .
9. Muzeum Historyczne na Piaskach zaprasza na wystawę Józef Piłsudski – formy pamięci. Wystawę możemy zobaczyć każdego dnia w godzinach pracy muzeum.
10. W związku z Uroczystością Bożego Ciała i koniecznością budowy 4 ołtarzy , w najbliższych dniach przedstawiciele parafii, którzy podjęli się trudu budowy ołtarzy zapukają do naszych domów i mieszkań celem wsparcia finansowego idei dekoracji na uroczystość. Proszę o życzliwość i przychylność.
11. Za tydzień będziemy w kościele obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego .
12. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
13. Dziękujemy bardzo serdecznie za prace porządkowe w piątek i sobotę. W najbliższe tygodnie, zwłaszcza na piątek, zapraszamy do wspólnej pracy na naszym terenie kościelnym.