V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.

 1.  Dzisiaj z racji I-szej Niedzieli Miesiąca po Mszy Święte o godz. 12.30 wystwienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15. O godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast wcześniej, o 15.00 Kręgi Domowego Kościoła poprowadzą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 2.  Również dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ofiar Katynia, Miednoje, Bykowni, Charkowa w 79. rocznicę zbrodni oraz w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w 9 rocznicę. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. prał. Henryk Zieliński - redaktor naczelny "Idziemy", tygodnika naszej diecezji.

 3.  W tym tygodniu rozpoczynamy nasze doroczne rekolekcje wielkopostne. Trwać będą trzy dni: czwartek, piątek, sobotę. Porządek Mszy Świętych taki sam: 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 19.45 (dla młodzieży). W piątek Droga Krzyżowa o innych godzinach. Dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych o 19.00.

 4.  Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia gałązek palmowych. Palemki będzie można kupić już w sobotę u ministrantów, ale również w niedzielę. W ten sposób ministranci zbierają ofiary na swój fundusz ministrancki. Msza Święta dla dzieci o godz. 11.00 rozpocznie się tego dnia na schodach Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity (dawna kaplica), tam będzie poświęcenie gałązek palmowych i procesyjnie przejdziemy do kościoła.

 5.  Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.

 6.  W czasie rekolekcji po Mszy Świętej o godz. 9.00 nasz Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity przed kościołem będzie prezentował dorobek ciężkiej pracy swoich podopiecznych - osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do kupna poszczególnych wytworów pracy osób niepełnosprawnych.

 7.  Jeszcze dzisiaj na placu kościelnym pod kopułą przedstawiciele Klubu Seniora AMICUS, działającego przy Parafii oferuje własnoręcznie wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Zachęcamy do kupna.

 8.  Jak zapowiadaliśmy tydzień temu przed kościołem są zbierane ofiary pieniężne dla 73-letniej naszej Parafianki, której spalił się dom wraz z całym dobytkiem swojego życia.

 9.  W Wielki Poniedziałek pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Adresy chorych możemy zgłaszać w zakrystii.

 10.  W ubiegłym tygodniu zostały dostarczone dary spożywcze dla naszych rodaków mieszkających na Litwie, dokładnie w miejscowości Turkonty przy granicy z Łotwą. Tych darów było ponad 2 tony. Nasi rodacy bardzo serdecznie dziękują i jednocześnie proszą nas, byśmy o nich nie zapomnieli. Również Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS ufundowało dla dwóch polskich szkół na Litwie (w Kowalczukach i Jałówce) nagrody dla nauczycieli i stypendia dla uczniów w kwocie 500 euro.

 11.  Dziękujemy za sobotnie prace na terenie kościelnym. Do wspólnych prac zapraszamy w poniedziałek i wtorek po Niedzieli Palmowej.

 12.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 13.  Zachęcamy do lektury tygodnika "Idziemy".