V niedziela wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godz. 18.30 czyli do momentu rozpoczęcia nabożeństwa majowego.
2. Jutro, w poniedziałek o godz. 16.00, II grupa komunijna ma spotkanie z księdzem przed uroczystością I Komunii świętej. Jeśli ktoś może, to można przyjść wcześniej. Już od godz. 15.30. Księża będą czekać w kancelarii i w zakrystii.
3. Również jutro w kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
4. 13 maja, w sobotę, w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową. Zapraszamy na Msze święte o godz. 12.00, 18.00 i 19.00. Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Prałat Zygmunt Podstawka, długoletni proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie. Msza święta o godz. 19.00 będzie połączona z procesją fatimską. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.
5. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 17.30 dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
6. Uroczystość I Komunii świętej w przyszłym roku będzie miała miejsce 11 maja tj. sobota.
7. W bieżącym tygodniu odbędą się dla dzieci spotkania przygotowujące do I Komunii świętej i rocznicy:
- w poniedziałek o godz. 17.00 – rocznica I Komunii świętej
- we wtorek o godz. 17.00 – I grupa komunijna
- w środę o godz. 17.00 – II grupa komunijna
8. W dniu 17 maja tj. środa, organizujemy pielgrzymkę do Lublina, Kazimierza Dolnego i Porzecza Mariańskiego. Koszt wyjazdu z obiadem, przewodnikiem i biletami wstępu 100 zł. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 20.00. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.
9. W czwartek odbył się kolejny wieczór uwielbienia z Maryją. Dziękujemy wspólnocie Odnowa w Duchu świętym za przeprowadzenie tego duchowego wydarzenia. Dziękujemy Diakonii Muzycznej za uświetnienie śpiewem i muzyką wieczoru uwielbienia.
10. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne w Warszawie Tarchominie.
11. Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dr Adama Kaczyńskiego pt.: „Początki formowania 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki w 1943 r.”.
12. W piątek o godz. 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają na tygodniowy wyjazd wakacyjny na Mazury. Obecność obowiązkowa.
13. Dziękujemy Panu Kamilowi Nonas za wycinkę suchych drzew i gałęzi na naszym terenie przykościelnym.
14. 11 maja o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Ratusza odbędzie się spotkanie z historią – niedokończone przemyślenia pt.: Jawny i ukryty atak na Kościół. Wśród prowadzących redaktor Aldona Zaorska i prokurator Andrzej Witkowski. Więcej informacji na plakacie w gablocie.