V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017r.

  1. Wczoraj obchodziliśmy 100. rocznicę objawień fatimskich, a zarazem nasz doroczny odpust. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych, jak również w trzydniowym przygotowaniu do tych uroczystości.
  2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i naszej Metropolii Warszawskiej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00.
  3. Przypominamy, że od 1 maja przeszliśmy w kwestii sprawowania Liturgii na "cykl letni". W dni powszednie Msze Święte są sprawowane o godz. 18.00 i 19.00, a w niedziele o godz. 19.00. Będzie tak do 30 września.
  4. W sobotę o godz. 10.00 grupa dzieci klas IV szkoły podstawowej przystąpi do Komunii Świętej rocznicowej. Wcześniej dzieci będą uczestniczyć w sakramencie pokuty w czwartek i piątek w godz. 17.00 - 18.00.
  5. Również w sobotę w przychodni wojskowej na ul. Zegrzyńskiej będzie miała miejsce "Biała sobota z wojskiem". Można skorzystać z porad specjalistów oraz wziąć udział w wojskowym pikniku. Będzie grochówka, pokaz sprzętu wojskowego, malowanie twarzy, wiele innych atrakcji.
  6. W sobotę, 20 maja w godzinach późno popołudniowych rozpocznie się noc muzeów. Również w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 18.30 nastąpi otwarcie wystawy pt. "Nie tylko bale i brydż... Garnizonowe kasyna oficerskie, ich funkcje i znaczenie" Wystawa pokazuje funkcje i znaczenie garnizonowych kasyn oficerskich na przykładzie budynków w Legionowie, Modlinie, Zegrzu. Ich historię ilustruje bogata ikonografia.
  7. Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie serdecznie zaprasza rodziców na dzień otwarty w Przedszkolu Specjalnym przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie w dniu 25 maja 2017 roku (czwartek) w godzinach 10.00 - 11.30. Przedszkole specjalne od 2 lat objęte jest Superwizją Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, repliki ośrodka w Princeton. W czasie dnia otwartego zostaną zaprezentowane najnowsze techniki uczenia się dzieci z autyzmem oraz sale przedszkolne. Do dyspozycji przybyłych gości będą dostępni specjaliści pracujący w przedszkolu. Proszę o potwierdzenie przybycia do dnia 22 maja 2017 roku pod nr tel. 22 774 27 63 w godz. 8.00 - 15.00.
  8. Bardzo serdecznie dziękuje za pełne poświęcenia prace porządkowe na terenie kościelnym w minionym tygodniu. Wielkie uznanie dla tych, którzy co tydzień kilkadziesiąt godzin z szczotkami w ręku, taczką, kosiarką trudzą się o estetykę terenu. W tym tygodniu za czwartek i piątek na godz. 8.00 zapraszamy chętnych do wspólnych prac.