Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018r.

  1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielonych Świątek kończymy okres Wielkanocy. Zapytajmy się czy w tym czasie skorzystaliśmy z sakramentu Pokuty i Komunii Świętej.

  2. Wczoraj o godz. 10.00 grupa 104 osób przeżywała uroczystość rocznicy Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za piękną postawę odnowienia przyrzeczeń I-szo komunijnych. Szkoda tylko, że wiele dzieci i rodziców zamknęło się na ponowne przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego. Z tej grupy w ubiegłym roku 158 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

  3. W poniedziałek przeżywać będziemy drugi dzień Zielonych Świątek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00.

  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 19.00 zapraszamy na specjalny koncert z okazji Dnia Matki. Instrumenty: organy, klarnet, skrzypce. Wstęp wolny, zapraszamy.

  5. W Parafii św. Jana Kantego w Legionowie w każdą niedzielę jest sprawowana w wieczerniku o godz. 9.00 Msza Święta w języku ukraińskim.

  6. Dnia 2 czerwca w Częstochowie odbędzie się VI Pielgrzymka Żywego Różańca. Jeśli ktoś jest chętny to można zgłosić na pielgrzymkę dzwoniąc pod numer telefonu, który jest podany na plakacie w gablocie.

  7. Dzisiaj osoby zrzeszone w kole Dzieci Specjalnej Troski będą rozprowadzać znaczki z logo TPD i w ten sposób zbierać fundusze na turnusy rehabilitacyjne w miesiącach wakacyjnych.

  8. Dziękujemy za prace porządkowe na terenie kościelnym w minionym tygodniu. Na piątek i sobotę zapraszamy również do wspólnych prac porządkowych.

  9. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.