Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. W dniu dzisiejszym w 51 rocznicę święceń kapłańskich bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz w 42 rocznicę śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ksiądz Proboszcz obchodzi 31 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękując za dar powołania księdza Proboszcza i za wszelkie dobro wypraszajmy szczególne wstawiennictwo obu błogosławionych na każdy kolejny dzień kapłańskiej posługi i matczyną opiekę Matki Bożej Fatimskiej.
2. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
3. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, a o godz. 20.00 kolejne spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
4. W dniu dzisiejszym o godz. 18.30 w ramach nabożeństwa majowego, pierwsze nabożeństwo do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które będziemy sprawować w każdy 28 dzień miesiąca.
5. W dniu wczorajszym, grupa 60 dzieci klas IV szkoły podstawowej przystąpiła do Komunii świętej rocznicowej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za chęć przystąpienia do rocznicy, bo wzięło udział w uroczystości połowa dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię świętą. Życzymy im codziennego podążania za Chrystusem w drodze do świętości.
6. Także w dniu wczorajszym odbyło się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym za zainicjowanie czuwania i przeprowadzenie naszej wspólnej adoracji wraz z Przymierzem Miłosierdzia.
7. W środę ostatnie nabożeństwo majowe. Tego dnia oddajemy w liturgii cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
8. W tym tygodniu obchodzimy:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 i nabożeństwie czerwcowym – wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 22.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30 do 19.30
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 19.00 i nabożeństwie czerwcowym. Adoracja będzie trwać do godz. 21.00
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30
9. W piątek o godz. 20.00 w salce pod zakrystią odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Biorą w niej udział rodzice dziecka, które będzie ochrzczone w naszej parafii, bądź będzie prośba o chrzest w innej parafii, rodzice chrzestni i kandydaci na rodziców chrzestnych, mieszkających w parafii.
10. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie. Dziękujemy za koszenie, zamiatanie, grabienie. Dziękujemy uczestnikom i terapeutom Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity za włączenie się we wspólną pracę. Dziękujemy jednemu z panów, który z pracy wziął kilka wolnych dni by poprzez swoją pracę przyczynić się do upiększenia naszego terenu kościelnego.
11. 31 maja – środa – w godz. 17.00-18.00 będzie można nieodpłatnie skorzystać z porad logopedy szkolnego. Porady odbywają się w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego. W poniedziałek będzie przyjmował psycholog w godz. 18.00 – 20.00, we wtorek prawnik w godz. 17.00-19.00. W czwartek będzie można skorzystać z poradni życia rodzinnego w godz. 18.00-20.00.