Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – 26.08.2018r.

 1.  Układ Mszy Świętych, spowiedź i kancelaria parafialna w sierpniu: >>TUTAJ<<.

 2.  Dzisiaj z racji uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się koncert poświęcony Matce Bożej w ramach IV Festiwalu Muzyki Kameralnej. Wystąpią artyści grający na skrzypcach, wiolonczeli i organach.

 3.  W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 19.00 odbędzie się koncert w ramach XIV Legionowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Wstęp wolny.

 4.  W związku z 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej Fundacja Instytut Patrium zaprasza na projekcję filmu "Władysław Anders - generał polskich nadziei" według scenariusza dr Jana Tarczyńskiego. Projekcja filmu odbędzie się dnia 4 września (wtorek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej "Poczytalni" w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie.

 5.  W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

 6.  W sobotę 1 września przeżywać będziemy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 7.   W najbliższą sobotę I-sza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie, które trwać będzie do 21.00.

 8. W przyszłą niedzielę - I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 procesja Eucharystyczna i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30. Również po procesji w pawilonach zebranie dla Kół Żywego Różańca.

 9.  W piątek i sobotę na górnym parkingu odbędzie się zbiórka makulatury.

 10.  W ubiegłym tygodniu 210 wyprawek szkolnych zostało przekazanych trzem szkołom podstawowym z okręgu wileńskiego. Nasza inicjatywa została przyjęta przez naszych rodaków z wielką radością i wdzięcznością. W tym tygodniu jeszcze 20 wyprawek szkolnych zostanie przekazanych dla dzieci ze szkoły w Błędostowie w gminie Winnica.

 11.  Nasza policja ostrzega, aby nie dać się oszukać na fałszywego "administratora". Oszust odwiedza seniora przedstawiając się za pracownika administracji. Wymyśla różne preteksty, które pozwolą wejść do mieszkania ofiary. Po wizycie z mieszkania giną pieniądze i wartościowe przedmioty. Wiarygodność pracownika osiedla zawsze można potwierdzić w administracji osiedla. W przypadku podejrzeń, że ktoś próbuje nas oszukać warto powiadomić policję.

 12.  Są jeszcze wolne miejsca na październikową pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Więcej informacji w zakrystii i w gablocie.

 13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.