Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. W dniu dzisiejszym, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, przed kościołem, do koszyków zbierane są ofiary na Kościół prześladowany. Ściślej mówiąc Kościół prześladowany w republice Południowej Afryki, gdzie posługuje między innymi ksiądz Andrzej, który przez rok pomagał w naszej parafii.
 2. Również dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
  • O 10:25 katecheza dla dzieci klas III S. P. przed I Komunią Świętą (spotkanie dla grupy przystępującej do tego Sakramentu o godzinie 10:00)
  • O godzinie 19:00 spotkanie formacyjne dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. Z racji 22 dnia miesiąca, o godzinie 17:15 sprawowane będzie nabożeństwo do Świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Róże będzie można kupić od 16:45 przed kościołem. O godzinie 18:00 odprawiona będzie Msza Święta.
 4. W dniu dzisiejszym, po Mszy Świętej o godzinie 12:30 z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówiona zostanie modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia - "O Jezu Najsłodszy Odkupicielu". Kto ten akt odmówi publicznie zyskać może odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W piątek, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 modlić się będziemy za naszych bliskich, polecanych w tegorocznych wypominkach.
 6. W przyszłą niedzielę, o godzinie 16:15 w kościele, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania..
 7. Za tydzień, przeżywać będziemy 1 Niedzielę Adwentu, który przygotowywać nas będzie do powtórnego przyjścia Chrystusa na świat, jak i do Świąt Bożego Narodzenia - pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 gościć będziemy kwartet wokalny "Cantus Antiguus", który uświetni naszą liturgię, a po Mszy Świętej da krótki koncert. W repertuarze najpiękniejsze dzieła renesansowego mistrza sakralnej muzyki wokalnej Giovanniego Pierluigi da Palestriny. Serdecznie zapraszamy!
 9. Dziękujemy za wtorkowe, piątkowe oraz sobotnie prace porządkowe na terenie przykościelnym.
 10. Przed kościołem nabyć możemy opłatki na stół wigilijny oraz świece "Caritas"