Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejszą niedzielą będziemy kończyć rok liturgiczny w kościele. Już za tydzień I Niedziela Adwentu, która będzie bezpośrednio przygotowywać nas do świąt Narodzenia Pańskiego. Jeszcze dzisiaj z racji uroczystości po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza wspólna adoracja.
2. Również dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej, a o godz.16.00 spotkanie dla młodzieży klas VIII przed sakramentem bierzmowania.
3. W poniedziałek 22 listopada zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity. O godz. 18.00 Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po Mszy świętej modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
4. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
5. Klerycy III roku naszego seminarium zapraszają nas na sztukę teatralną pt.: „Pan przemówił”. Jest to opowieść o Mojżeszu, który dzięki swojej heroicznej wierze i zaufaniu Bożej obietnicy stał się Ojcem Narodu Wybranego. Wyjazd na przedstawienie w niedzielę 5 grudnia o godz. 17.15, powrót ok. godz. 21.00. Koszt 20 zł, młodzież i dzieci 10 zł. Zapisy w zakrystii. Przed sztuką będzie można zwiedzić nasze Seminarium Duchowne.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 kolejna katecheza dla klas III szkoły podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
7. Dzisiaj, jak widzimy i słyszymy, gościmy przedstawiciela Ojców Kombonianów, który głosi Słowo Boże a po Mszy świętej na tyłach kościoła lub na zewnątrz rozprowadza kalendarze katolickie na 2022 rok jako cegiełkę na dalszą działalność misyjną zgromadzenia.
8. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza do udziału w „Programie profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw grypie dla seniorów Gminy Miejskiej Legionowo w wieku 60 plus”. W ramach programu mieszkańcy 60 plus Gminy Miejskiej Legionowo mogą skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciw grypie. Szczepienia wykonywane są w NZOZ MEDIQ ul. J. Piłsudskiego 20 od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-19.00. Na szczepienie należy zgłaszać się z zaświadczeniem lekarskim od swojego lekarza POZ (ważnym 24 godziny). Program trwa do momentu wyczerpania szczepionek i decyduje kolejność zgłoszeń. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie.
9. Dziękujemy firmie Dorian za przeprowadzenie inwestycji założenia fotowoltaiki oraz panu Wiesławowi Dziekońskiemu za nieodpłatne prace stolarskie.
10. W czwartek, 25 listopada, w Centrum Pomocy Rodzinie w godz. 17.00 - 18.00 można skorzystać nieodpłatnie z porad logopedy.
11. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie pracy porządkowe: za zamiatanie, grabienie i wywożenie liści. Dziękujemy tym, którym estetyka terenu leży mocno na sercu.
12. W imieniu rodziców scholi, bielanek, ministrantów i lektorów zapraszamy do kawiarenki na kawę, herbatę, ciastko, gofry, popcorn i inne słodkości.
13. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze diecezjalne seminarium.