Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018

 1.   Dzisiejszą niedzielą kończymy stary rok kościelny. Już za tydzień przeżywać będziemy I-szą niedzielę Adwentu - czas naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz paruzji - ponownego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów.

 2.  Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

  - 10.25 - katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią św.

  - 16.00 - katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania (zabieramy ze sobą indeksy)

 3.  Jutro o 19.00 w kościele nowy cykl katechezy dla osób dorosłych, które nie mają sakramentu bierzmowania, a obecnie wyrażają taką chęć.

 4.  Ww wtorek o 19.00 w kościele spotkanie dla wolontariuszy, którzy w piątek, sobotę i niedzielę będą zbierać żywność w Kauflandzie i Biedronce na os. Piaski. Obecność obowiązkowa.

 5.  W piątek, sobotę i niedzielę w marketach naszego miasta będzie zbierana żywność dla biedniejszej części mieszkańców Legionowa. Robiąc zakupy tego dnia należy kupić jakiś produkt o przedłużonej przydatności, np. olej, cukier, mąkę, konserwy, makaron, herbatę i za kasami przekazać wolontariuszom. Z tych produktów będą zrobione paczki żywnościowe dla ludzi uboższych, aby i oni mogli poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.

 6.  W piątek i sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 7.  Tylko do środy należy przynieść paczki dla dzieci z serduszek z akcji "Weź serce, okaż serce", aby paczki 6 grudnia dotarły do polskich dzieci na Wileńszczyźnie.

 8.  W środę nasz ks. Zdzisław będzie obchodził dzień swoich imienin. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencji solenizanta, a w sposób szczególny naszą wdzięczność i pamięć o ks. Zdzisławie wyrazimy za tydzień na Mszy św. o godz. 12.30.

 9.  W tym tygodniu przypada:

  - I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. oo 18.00 i  trwać będzie do godz. 20.00.

  - I-sza niedziela miesiąca - po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45.

 10.  W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych.

 11. W najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 w sali pod zakrystią zebranie dla Rycerzy św. Jana Pawła II.

 12.  W tym i następnym tygodniu przedstawiciele naszej Parafii będą roznosili opłatki na stół wigilijny. Są to osoby znane z naszego najbliższego otoczenia. Prosimy, aby zostali przyjęci życzliwie.

 13.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 14.  Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym.  Tym mocniej dziękujemy tym osobom, które co tydzień nie szczędzą swych sił i czasu ofiarując siebie służąc Bogu i nam wszystkim.

 15.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.