Sakrament Bierzmowania 28.10.2017.

28 października 2017r o godz 12:00 w naszej świątyni młodzież zapragnęła, by w jej podróży przez życie prowadził ją Duch Święty. Uroczysta Msza św. podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Solarczyk udzielił 48 kandydatom Sakramentu Bierzmowania. Odświętnie ubrani, przepasani czerwoną szarfą z całą powagą przystąpili do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, o który sami prosili. W tym sakramencie wybrali życie z Bogiem, który jest żywą osobą Boga, który jest miłością. Młodzież przygotowywała się do tego sakramentu przez cały rok pod ojcowską opieką Proboszcza - Księdza Prałata Tomasza Chciałowskiego. Po rozpoczęciu Mszy św. przedstawiciele rodziców bierzmowanych przywitali Księdza Biskupa i prosili o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Na uroczystość przybyli kapłani dekanatu legionowskiego, rodzice, świadkowie oraz zaproszeni goście. Młodzież doświadczyła wielkiego zatroskania ze strony Księdza Biskupa, który zachęcał by mężnie i odważnie kroczyli za Jezusem Chrystusem. Wypowiadał on ważne pytania: jaką my jesteśmy glebą dla Bożego słowa, czy jesteśmy glebą z której ptaki wydziobują ziarenka Bożego słowa, czy glebą skalistą, czy glebą pełną cierni, czy też glebą żyzną, otwartą na Boże ziarno. Dzisiaj Zły zasiewa inne słowo ­– słowo ludzkie, słowo manipulacji, słowo kłamstwa, słowo podstępu ­– posługując się np. mediami. Dlatego potrzeba, byśmy byli uważni i w tym chaosie ludzkiego słowa, byli wrażliwi na Boże słowo, aby miało ono dostęp do naszych serc, żebyśmy nie pozwolili zagłuszać tego, co płynie od Boga, tym co płynie od przewrotnych ludzi, którzy manipulują i są na usługach złego ducha. Ksiądz Biskup prosił, by młodzież była wrażliwa na Boże słowo, aby przebijało się ono do ich serc i w nich znajdowało właściwy grunt do wydania obfitego owocu. W imieniu zgromadzonej młodzieży nasz Proboszcz - ksiądz prałat Tomasz Chciałowski prosił Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania. Bierzmowana młodzież w darze ołtarza złożyła: świecę, kwiaty, hostię, wodę, wino, katechizm, a także odnowiła przyrzeczenia chrzcielne. Hymn do Ducha Świętego zapowiadał moment udzielenia Sakramentu bierzmowania. Uroczystość upłynęła w głęboko religijnej atmosferze. Nowo bierzmowani podziękowali za modlitwę i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, wypowiadając ciepłe ,serdeczne słowa i wręczając kwiaty. Gorące podziękowania młodzież wyraziła swoim kapłanom, zwłaszcza Proboszczowi - Księdzu Prałatowi Tomaszowi Chciałowskiemu za trud włożony w ich przygotowanie do jakże ważnego wydarzenia w ich życiu. Tak zakończyła się liturgia, w czasie której nasza młodzież przyjęła ważny sakrament bierzmowania i tak zaczęło się ich nowe życie , życie w dojrzałości wiary. Czy tą dojrzałość młodzi ludzie ukażą w swoim życiu, zależy już od nich. Z całego serca tego im życzymy.
Po zakończonej Mszy św. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk poświęcił nową figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz trójki dzieci fatimskich jako wotum dziękczynne dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, a także figury św. Józefa patrona ludzi pracy, jako wotum dziękczynne za osoby, które trudziły się przy budowie kościoła.

Składamy słowa uznania i podziękowania Księdzu Proboszczowi za cały trud włożony w przygotowanie liturgii Mszy św. i bierzmowania, jak i troskę o rozwój materialny i duchowy naszej legionowskiej Parafii.

Galeria zdjęć nr-1 
Galeria zdjęć nr-2

 

Bierzmowanie Legionowo

Bierzmowanie Legionowo