Promocja lektorów i ceremoniarzy

PROMOCJA LEKTORÓW I CEREMONIARZY

Ważnym wydarzeniem w naszej parafii była promocja lektorów i ceremoniarzy, która odbyła się w październiku br. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Uroczystą Mszę tego dnia sprawował J. E.  Ksiądz Biskup Romuald Kamiński.

W tym gronie znaleźli się następujący ministranci: Kacper Choroszucha, Michał Czarnecki, Paweł Kotwica , Mateusz Kibler, Paweł Kotwica,  Michał Kujawa, Paweł Zieliński oraz Bartek Mielnicki – ceremoniarz.

Ksiądz Biskup  w homilii podkreślał jak ważną rolę ma głoszenie słowa i jednocześnie posługiwanie przy ołtarzu w Domu Ojca. Zachęcał, by robili to z miłością do słowa Bożego, które ubogaca wszystkich  słuchających, a jednocześnie by wrastało w ich sercach i napełniało gorliwością w służbie Bogu.

 Ksiądz Biskup  pobłogosławił  także krzyże,  które następnie wręczono młodym lektorom i ceremoniarzom  na znak ich posługi. Promowani podziękowali księżom prowadzącym kurs,  proboszczom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do dobrej atmosfery i nauki  oraz służyli pomocą i wskazówkami.

Posługujący składają szczególne podziękowania Księdzu Proboszczowi Tomaszowi Chciałowskiemu za skierowanie na kurs lektorski i ceremoniarski oraz za stałą opiekę nad Służbą Liturgiczną Ołtarza.

Lektorzy przez cały ubiegły rok przygotowywali się do pełnienia tej zaszczytnej służby.

Życzymy  im   pięknej i owocnej służby w przekazywaniu Żywego słowa Bożego .

Galeria zdjęć