Nasze “produkcje” na Święta Bożego Narodzenia 2017

Trochę czasu minęło od naszego ostatniego wpisu. Proszę nam wybaczyć ale w tym roku skupiliśmy się na ciężkiej i wydajnej ale jakże satysfakcjonującej pracy. Ciągle coś wycinamy, szlifujemy, malujemy, kleimy, ugniatamy, wyrabiamy, pieczemy itd, itp. Już niedługo Boże Narodzenie!!! Każda z pracownia ma pełne ręce roboty (o ile oczywiście pracownia może mieć ręce). Wejdźmy zatem na chwilę do poszczególnych pracowni, by zobaczyć co się tam dzieje. Wejdźmy wirtualnie oczywiście!
Pracownia gospodarstwa domowego, w której rządzi pani Konstancja! Oto ostatnia "produkcja". Rogaliki z makiem! Patrzysz na zdjęcie i już cieknie ślinka! Oczywiście te konkretnie egzemplarze nie doczekają do świąt. Możecie nam wierzyć - było pysznie! W planach mamy jeszcze "testowe" wypieki makowca, pierników i kilku innych gatunków ciast. Będzie sporo próbowania!
Teraz zajrzyjmy do pracowni pani Joli czyli florystyczno-ogrodniczej. Pora roku nie sprzyja raczej pracom na świeżym powietrzu, skupiamy się więc na pracach wewnątrz budynku. Tu, pod czujnym okiem pani Joli, powstają piękne stroiki na świąteczne stoły. Fikuśne choinki najróżniejszych kształtów i rozmiarów, piękne aniołki, bombki i wiele, wiele innych cudeniek. Wszystko "hand made"!
Przejdźmy może teraz do pracowni krawiecko-hafciarskiej. Tu rządzi pani Magdalena, która potrafi wyczarować coś z niczego! To taka nasza warsztatowa czarodziejka. Wystarczy kawałek tkaniny, filcu, fizeliny czy kartonu i już jest pomysł. Już po chwili siedzimy wszyscy przy stole i "produkujemy" serduszka z płatkiem śniegu, choinkowe sówki, choinki z filcu oraz na przykład gwiazdki z wyhaftowanym płatkiem śniegu.
Pora odwiedzić pracownię pana Jacka, czyli pracownię multimedialną. Tu oprócz zwykłych codziennych zajęć tworzymy projekty kart świątecznych. Na razie mamy tylko kilka sztuk, ale spokojnie, do świąt jeszcze trochę czasu! Żeby nie było, że my najmniej pracujemy, trzeba wspomnieć w tym miejscu, iż wszyscy, wszystkie pracownie pracują równo i sprawiedliwie. My na przykład ostatnio wspomagaliśmy kolegów i koleżanki z pracowni florystyczno-ogrodniczej. Widzicie te aniołki na zdjęciach? to między innymi nasza robota!
A teraz zapraszamy do pracowni rękodzieła artystycznego! Tu, u pani Iwony powstają przepiękne obrazy malowane na szkle ale także ikony (oczywiście na drewnie), choinki z szyszek, makaronu czy z kasztanów oraz bajecznie kolorowe aniołki najróżniejszych kształtów i rozmiarów.
No i to pokrótce byłoby na tyle! Pracujemy dla was Drodzy Czytelnicy tego artykułu. Już niedługo spotkamy się na kiermaszu świątecznym w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Jeśli chcecie wcześniej nabyć któryś z naszych wyrobów piszcie na wtzswrity@gmail.com. Pamiętajcie! Wszystkie wyroby to dzieło naszych rąk! Tu nie znajdziecie nic z kraju, gdzie mieszka najwięcej ludzi! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!