Pielgrzymka do Malborka, Pelplina i na Pola Grunwaldzkie

8 maja w dzień św. Stanisława grupa 48 osób udała się na pielgrzymkę autokarową. Trasa była długa, bo wiele było do zwiedzania i pomodlenia. Kierownikiem i przewodnikiem pielgrzymki był ks. prałat Tomasz Chciałowski – proboszcz naszej parafii. W czasie drogi był czas na modlitwę, film, rozmowy, żarty a przede wszystkim na zwiedzanie.

Pierwszym przystankiem był Malbork i imponujący Zamek Krzyżacki. Po zakupieniu biletów i opłaceniu usługi przewodników w dwóch grupach przez 2,5 godziny poznawaliśmy historię tego miejsca i Zakonu Krzyżackiego.

Zmęczeni zwiedzaniem i wcześniejszą 4 godzinną jazdą nastąpił czas obiadu, który każdy ze smakiem zjadł wiedząc, że jeszcze wiele do zobaczenia, a i droga długa.

Następnym przystankiem był Pelplin i przepiękna Katedra – dawny kościół Opactwa Cystersów. Tu również z zapartym tchem uczestnicy pielgrzymki słuchali przewodniczki, która z zaciekawieniem opowiadała o tym miejscu.

Pora już późna, bo prawie 18.00 a pielgrzymi udali się krętymi drogami między jeziorami na Pole Grunwaldzkie, by zobaczyć i poczuć „klimat” bitwy z 1410 roku. To tam mogli poznać historię bitwy jak również tego miejsca. Czas naglił, a zatem trzeba było wracać do domu. O godz. 23.10 zmęczeni, a bogaci wrażeń historycznych i duchowych szczęśliwi wróciliśmy do domu.