Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej) – 02.02.2020r.

 1.  Jak słyszeliśmy, gościmy dzisiaj w naszej Parafii w Dniu Życia Konsekrowanego przedstawicieli Zakonu Ojców Kombonianów, których regułą zakonu jest ciężka praca misyjna na różnych kontynentach. Przed kościołem zachęcamy do zapoznania się z różnymi przedmiotami misyjnymi, wsparciem ofiarą pieniężną działalności ojców Kombonianów z pomocy których i my często korzystamy.

 2.  Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45. O godz. 15.00 z Domowym Kościołem zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i na modlitwę uwielbienia.

 3.  Jutro, w poniedziałek od godz. 8.00 będziemy rozbierać dekoracje świąteczne w kościele i na zewnątrz. Zapraszamy panów i panie do pomocy w pracach porządkowych.

 4.  W tym tygodniu przypada:

  - I - szy czwartek miesiąca - po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do 21.00.

  - I - szy piątek miesiąca - spowiedź od 16.30 do 18.30.

 5.  W I-szy piątek miesiąca o godz. 19.00 w kościele konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu dziecka.

 6.   Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy tym, którzy zechcieli nas zaprosić do swoich domów i mieszkań, aby się spotkać, pomodlić i porozmawiać. Dziękujemy za propozycję poczęstunków i same poczęstunki. Dziękujemy za otwartość i złożone ofiary, które będą wykorzystane na dalsze prace wystroju świątyni. W naszej Parafii mieszka około 5170 osób, co stanowi ok. 1500 rodzin, wliczając również osoby mieszkające samodzielnie. Na blokach przyjęło nas około 35% mieszkańców. Te procenty może są większe, gdyż niektóre mieszkania są puste lub wynajmowane, a wynajmującym nie zawsze zależy na wizycie duszpasterskiej. W domach jednorodzinnych przyjęło nas ok. 82% mieszkańców. Średnia przyjmujących księdza po kolędzie to 58%. Gdy odliczymy puste mieszkania i wynajmowane ten wskaźnik będzie o wiele lepszy. Tym, którzy nas zaprosili do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie dziękujemy - BÓG ZAPŁAĆ.

 7.  Przypominamy, że każdego dnia miesiąca, nieodpłatnie możemy skorzystać z porad psychologa, prawnika, logopedy, mediatora rodzinnego. Informacje na gablocie. Możemy również za symboliczną złotówkę skorzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Informacja również w gablocie. 

 8.  Wczoraj odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego z Kobyłki. Dziękujemy Starostwie Powiatowemu w Legionowie z panem v-ce Starostą Konradem Michalskim i Rycerzom św. Jana Pawła II działającym przy naszej Parafii za zorganizowanie i sponsorowanie tego przedsięwzięcia.

 9.  Za tydzień w niedzielę o godz. 16.30 w salce pod zakrystią odbędzie się zebranie dla osób wyjeżdżających we wrześniu na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Na spotkanie należy przynieść III część odpłatności za wyjazd (osoby, które jeszcze nie zapłaciły).

 10.  Po zakończonej kolędzie powracamy do normalnego układu Mszy świętych i kancelarii parafialnej. Msze święte w dni powszednie o 17.00 i 18.00. Kancelaria parafialna od poniedziałku do środy po Mszy świętej o 18.00, a w soboty od 9.00 do 10.00. Spowiedź w niedziele podczas Mszy świętych, zaś w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą.