Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019r.

 1.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i eklezjalnego przeżycia Triduum Paschalnego i dzisiejszej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego:

  - dziękujemy paniom i panom za trud sprzątania terenu kościelnego i pomoc w wystroju kościoła,

  - podziękowania kierujemy do Warsztatu Terapii Zajęciowej za zrobienie Grobu Pańskiego,

  - dziękujemy kwiaciarni Rose za kwiaty do ołtarza, Ciemnicy i Grobu Pańskiego,

  - dziękujemy Urzędowi Miasta - panu Prezydentowi za remont ul. Długiej, Obrońców Lwowa, parkingów od strony ul. Orląt Lwowskich i ul. Orląt Lwowskich do Tatrzańskiej oraz posprzątanie ulic trasy procesji rezurekcyjnej czy procesji Drogi Krzyżowej,

  - dziękujemy ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu,

  - podziękowania kierujemy do scholi Fatima Canta i prowadzącej, pani Anity Rodak za śpiew w Triduum i w czasie Wielkanocy.

  - dziękujemy obsłudze kościoła: pani Dorocie Bonisławskiej (organistce), panu Jackowi Zawadzie (kościelnemu), państwu Jadwidze i Wiesławowi Nawrockim (za codzienną dbałość o czystość kościoła),\\

  - dziękujemy Policji, Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji,

  - dziękujemy Wam drodzy wierni za Waszą wiarę i miłość do Pana Boga.

 2.  Dzisiaj Msze święte o 6.30 (Rezurekcja), 11.00, 12.30, 18.00.

 3.  Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze święte według porządku niedzielnego: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.

 4.  We wtorek o godz. 20.00 w kościele zebranie dla Kół Żywego Różańca w związku ze Zlotem Kół Różańcowych w sobotę w naszej Parafii z diecezji Warszawsko - Praskiej.

 5.  Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej nowenna do Bożego Miłosierdzia przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, która przypadnie za tydzień w niedzielę.

 6.  W piątek o godz. 16.30 wręczenie nagród dla dzieci, które regularnie uczestniczyły w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą plansze.

 7.  W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

 8.  Dnia 26 kwietnia (piątek) o godz. 19.00 w kościele odbędzie się „Wieczernica” – montaż słowno – muzyczny upamiętniający 5. rocznicę wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze. Organizatorem spektaklu jest pani Dorota Bonisławska – nasza organistka, Legionowskie Stowarzyszenie na Rzecz Kultury oraz nasza Parafia. Serdecznie zapraszamy.

 9.  W sobotę w naszej Parafii odbędzie się VII Pielgrzymka Żywego Różańca z naszej diecezji. Spodziewamy się blisko tysiąc osób. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 powitaniem, o 9.15 odbędzie się konferencja, o 10.00 Różaniec, o 12.00 Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Marka Solarczyka, o 13.00 wspólna agapa - poczęstunek i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Całość zakończy się około 14.30.

 10.  W związku z sobotnimi uroczystościami w piątek na 8.00 zapraszamy do wspólnych prac porządkowych, a w sobotę na godz. 7.00 do rozstawiania namiotów, stołów, ławek.

 11.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 przeżywać będziemy Godzinę Łask. Jak mówił Pan Jezus św. siostrze Faustynie: "W tej godzinie chcę dał człowiekowi wszystko, o co będzie mnie prosił, jeśli to zgodne z wolą Bożą". Skorzystajmy z tego dobra. Tego dnia taca będzie przeznaczona na Caritas naszej diecezji.

 12.  W Niedzielę Miłosierdzia Bożego przed kościołem będziemy mogli kupić obrazki z Bożym Miłosierdziem i tekstem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 13.  Również za tydzień w Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy nowy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsze spotkanie o godz. 19.00 w salce pod zakrystią.

 14.  W poniedziałek, 29 kwietnia o godz. 19.00 rozpoczniemy nową edycję katechez przed sakramentem bierzmowania dla dorosłych. Spotkanie odbędzie się w sali pod zakrystią.