Niedziela Zesłania Ducha Świętego, “Zielone Świątki” – 04.06.2017r.

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres wielkanocny. Zapytajmy się czy wypełniliśmy przykazanie kościelne: "Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym Komunię Świętą przyjąć".
 2. Dziękujemy wszystkim zespołom parafialnym za przeprowadzenie adoracji w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.
 3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania połączone z zaliczeniem Katechizmu (II część) dzisiaj o godz. 15.00 (dziewczęta) i o 16.30 (chłopcy) w salce pod zakrystią.
 4. Jutro na Mszy Świętej o godz. 19.00 ks. Piotr wraz z kolegami z roku będzie dziękował za rok posługi kapłańskiej. Serdecznie zapraszamy na Mszę Święta i prosimy o modlitwę w intencji jubilatów.
 5. W piątek zaś na Mszy Świętej o godz. 19.00 ks. Zdzisław i ks. Arkadiusz podziękują w rocznice swoich święceń kapłańskich za dar powołania i sakrament kapłaństwa. Również tego dnia zapraszamy do modlitwy w intencji jubilatów, którzy od dwóch lat wspierają nas w pracy duszpasterskiej.
 6. W poniedziałek i piątek z racji Mszy Świętych jubileuszowych nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane o godz. 18.30.
 7. W środę na godz. 20.00 do salki pod zakrystią zapraszamy uczestników październikowej pielgrzymki do Jordanii i Ziemi Świętej.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na wakacje w lipcu, a o godz. 18.00 z rodzicami dzieci wyjeżdżających na wakacje w sierpniu.
 9. W tym tygodniu obchodzimy
  - w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  - w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 10. Za tydzień w Kościele obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele odbędzie się wymiana Tajemnic Różańcowych dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.
 12. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 12.45 na Placu Trzech Krzyży.
 13. Starosta legionowski zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych raka piersi, gruczołu krokowego i jelita grubego oraz badań profilaktyki nowotworowej i konsultacji psychoruchowych skierowanych do dzieci. Szczegóły dotyczące badań znajdują się na plakatach i na stronie www.powiat-legionowski.pl.
 14. Nie dajmy się oszukać na fałszywego policjanta czy wnuczka! Pamiętajmy, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, nigdy nie informuje też o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebraliśmy taki telefon, musimy być pewni, że to oszust. Nigdy w takich sytuacjach nie przekazujmy pieniędzy. Jeżeli podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast powinniśmy powiadomić policję po nr tel. 997 lub 112, albo udać się do jednostki policji. Nie dajmy się okraść ze swoich oszczędności życia!
 15. Dnia 1 lipca na Stadionie Narodowym odbędzie się V Jublieuszowe Uwielbienie Jezusa w mocy Ducha Świętego. Poprowadzi je ks. dr John Bashobora i ekipa JNS. Więcej informacji na plakacie.

ks. Proboszcz