Niedziela Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2017

 1.  Od jutra rozpoczynamy kolędę - czas wspólnej modlitwy i rozmowy w domach wiernych. Została ona już w święta podana na cały czas odwiedzin. Prosimy się zapoznać z programem kolędy, byśmy mogli wspólnie się modlić, porozmawiać i by Boże błogosławieństwo mogło spocząć ma mieszkańcach.
 2. w miesiącu styczniu od poniedziałku do piątku będzie sprawowana tylko jedna Msza Święta popołudniowa o godz. 18.00. Dodatkowo przez cały styczeń od poniedziałku do piątku będzie odprawiana poranna Msza Święta o godz. 7.15. Kancelaria w styczniu czynna rano od 7.45 do 8.15. W sobotę i niedzielę Msze Święte bez zmian.
 3. W tym tygodniu przypada:
  I-szy czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00
  I-szy piątek miesiąca - spowiedź podczas każdej Mszy Świętej
  I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po Mszy Świętej o godzinie 18.00 i trwać będzie do 20.00.
 4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Układ Mszy Świętej bez zmian, tak jak w każdą niedzielę. W tym roku pragniemy zorganizować orszak Trzech Króli. Gromadzimy się o godzinie 10.15 przed kościołem, gdzie zostanie odegrana scena przybycia Trzech Króli do Heroda, a następnie wyruszymy ul. Długą do Zegrzyńskiej i ponownie ul. Długą do kościoła. Po przybyciu na plac przed kościołem zostanie przedstawiona scena pokłonu Trzech Mędrców nowo narodzonemu Jezusowi, a następnie wejdziemy do kościoła na Mszę Świętą o godzinie 11.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Przyjdźmy w przebraniu, z koronami na głowie, aby nasz orszak był wielobarwny.
 5. W piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w kościele katecheza dla rodziców i chrzestnych w ramach przygotowania do sakramentu chrztu.
 6. W tym miesiącu wyjątkowo odwiedzimy chorych nie w pierwszy czwartek, a w pierwszy piątek miesiąca w godzinach 15.00 - 17.00. Chorych można zgłaszać na naszą listę w zakrystii lub telefonicznie: 516 157 796.
 7. W przyszłą niedzielę w Święto Chrztu Pańskiego o:
  10.25 - katecheza dla dzieci klas III SP
  12.00 - rozstrzygnięcie konkursu na szopkę bożonardzoeniową
  16.00 - w salce pod zakrystią spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymkami samolotowymi do Włoch, Jordanii, Ziemi Świętej oraz ojczyzny świętego Charbela
  19.00 - spotkanie dla wolontariuszy biorących udział w zbiórce żywności po Legionowskich marketach.
 8. Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, Proboszcz ks. prałat Hieronim Średnicki oraz dyrektor MOK serdecznie zapraszają na Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki. Koncert odbędzie się 8 stycznia 2017 roku o godz. 19.00 w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 47.
 9. Po 8 stycznia w naszym prezbiterium będzie montowana mozaika przedstawiająca Matkę Bożą Częstochowską, a na przełomie maja i czerwca mozaika przedstawiająca Matkę Bożą Ostrobramską. Jeszcze w tym roku rozpoczną się pracę z mozaiką ukazującą Ostatnią Wieczerzę.