Niedziela Najświętszej Trójcy

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy, która jest jedną z największych tajemnic naszej wiary. Wierzymy w jednego Boga w trzech Osobach, równych sobie w majestacie i chwale.
2. Również dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30, do momentu rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego.
3. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 19.30 w niedziele i święta o godz. 18.30.
4. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała, gdzie będziemy potwierdzać naszą wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 19.00. Tradycyjnie po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest następująca: z kościoła ul. Długa do ul. Zegrzyńskiej, następnie serwisówką ul. Zegrzyńskiej do ul. Tatrzańskiej; z ul. Tatrzańskiej do ul. Orląt Lwowskich do kościoła.
5. Od czwartku przez 8 dni tzw. oktawa Bożego Ciała po Mszy świętej o godz. 19.00 i nabożeństwie czerwcowym będą odbywać się po terenie kościoła procesje eucharystyczne.
6. Do udziału w procesji Bożego Ciała i oktawie w sposób szczególny zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych. Dzieci aktywnie będą brać udział w procesji poprzez noszenie poszczególnych elementów procesyjnych.
7. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii: w intencji ks. Arkadiusza, ks. Marka i ks. Proboszcza. W maju i czerwcu przypadały rocznice święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich dla których jeden czy drugi kapłan coś więcej znaczy, bo nam pomógł do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie.
8. 7 czerwca tj. środa o godz. 17.00 w sali gimnastycznej szkoły salezjańskiej przy ul. Mickiewicza 35a odbędzie się spotkanie z wiceministrem spraw zagranicznych, panem Arkadiuszem Mularczykiem. W programie spotkania: polska polityka zagraniczna, relacje polsko-niemieckie oraz kwestie reparacji.
9. Za tydzień o godz. 17.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
10. Jeszcze dzisiaj Muzeum Historyczne na Piaskach zaprasza na spacer historyczny – Spacer pod Muralem. Początek o godz. 15.00 przed przejazdem kolejowym Legionowo Piaski.
11. W czwartek był Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkie dzieci, które są obecne na Mszy świętej, wychodząc mogą zabrać ze sobą specjalny talon, który w kawiarence możemy wymienić na loda. Życzymy smacznego.
12. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiarne prace społeczne upiększające nasz teren kościelny w piątek i w sobotę. Na chętnych czekamy w każdy piątek i sobotę o godz. 8.00.
13. Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Legionowo zaprasza osoby chętne do skorzystania ze szkoleń na wolontariuszy w opiece nad osobami chorymi na choroby otępienia. Mile są widziane osoby w różnym wieku. Projekt zakłada realizację zajęć teoretycznych i praktycznych, dotyczących opieki wolontarystycznej nad osobami zależnymi chorującymi na chorobę otępienne w tym chorobę Alzhaimera. Więcej informacji pod numerem 576 080 115 oraz w siedzibie Stowarzyszenia.