I Niedziela Adwentu – 03.12.2017r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia oraz do ostatecznego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W tym roku Adwent jest krótki, trwa tylko trzy tygodnie i jeden dzień. Starajmy się dobrze wykorzystać ten czas na przygotowanie naszych wnętrz na przyjęcie Chrystusa.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu aż do Mszy św. o godz. 18.00. Podczas adoracji, o godz. 15.00 wspólnie z Domowym Kościołem odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 3. W Adwencie zapraszamy dzieci i dorosłych na Msze Święte Roratnie. Roraty w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.50 rano, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00.

 4. Przypominamy o konkursie plastycznym na szopkę bożonarodzeniową. Ma to być praca przestrzenna, własnoręcznie wykonana, technika dowolna. Prace należy podpisać w widocznym miejscu i złożyć do piątku 22 grudnia w kaplicy chrzcielnej. Będą czekały dyplomy i upominki, a na zwycięzców drogocenne nagrody.

 5. Jeszcze w tym tygodniu delegaci naszej Parafii będą roznosić po domach i mieszkaniach opłatki wigilijne. Dziękujemy tym osobom, które podjęły się tego trudu, bowiem nie jest to łatwe zadanie.

 6. W środę liturgiczne wspomnienie świętego biskupa Mikołaja.

 7. Także w środę od 16.00 do 18.00 będą wydawane paczki żywnościowe na święta Bożego Narodzenia.

 8. Najbliższy czwartek to I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej Roratniej o godz. 18.00 koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 9. W najbliższy piątek (8 XII) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji o godz. 12.00, czyli w Godzinie Łaski zapraszamy na Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu, aby dostąpić łask przypisanych tej szczególnej godzinie. W tym dniu jeszcze Msze o 6.50 (Roraty), 17.00, 18.00. Zachęcamy do uczczenia tej uroczystości przez udział w Mszy św.

 10. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli należy przynieść paczki dla dzieci z akcji "Weź serce - okaż serce". W poprzednią niedzielę mogliśmy wziąć takie serce z imieniem dziecka. To serduszko należy dołączyć do paczki.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią św.

 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 13. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Michała Dziedzica - dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Warszawsko - Praskiej, który będzie głosił nam kazania. Przed kościołem tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na duszpasterstwo wśród młodych ludzi.

 14. Przed kościołem możemy zakupić świece Caritas oraz opłatki.

 15. Na początku czerwca organizujemy samolotową pielgrzymkę do Rzymu i Castel Gandolfo. Będziemy zwiedzać często to, co zwykle nie zwiedza się przy tradycyjnych pielgrzymkach: Kaplicę Sykstyńską, Ogrody Watykańskie, Muzeum Watykańskie, Zamek Anioła, Katakumby i inne. Spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 16.45 w salce pod zakrystią.

 16. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się od 14 do 16 grudnia, tj. czwartek, piątek, sobota. Rekolekcje poprowadzi ks. Roman Kot - Diecezjalny Moderator Różańca.

 17. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania żywności z myślą o ludziach potrzebujących. Dziękujemy osobom niepełnosprawnym z naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity wraz z wychowawcami, harcerzom i harcerkom ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza, ministrantom, bielankom, scholi wraz z rodzicami, kandydatom do bierzmowania.

 18. Dziękujemy tym, którzy przez cały rok trudzą się przy porządkach na naszym terenie kościelnym zamiatając, kosząc, grabiąc i odśnieżając. Dziękujemy paniom i panom: Teresie Dąbrowskiej, Janinie Wieraszko, Natalii Bączkowskiej, Marii Eberhart, Krystynie Chojnackiej, Mirosławie Jasińskiej, Marii Jasińskiej, Zofii Kutra, Wiesławowi Nawrockiemu, Piotrowi Kilonowi, Mirosławowi Rurce, Tomaszowi Wieczorkowi, Dariuszowi Jaruzelowi.

 19. Dziękujemy serdecznie panom Wiesławowi Majewskiemu i Jackowi Nawrockiemu za pomoc w usuwaniu wszystkich bieżących awarii. Dziękujemy również dwóm bezdomnym panom Jackowi i Bogdanowi za ich wolę pomocy i prace porządkowe.

 20. Zachęcamy do skorzystania z kawiarenki parafialnej gdzie obok kawy, herbaty, ciasta, gofrów będziemy mogli poczęstować się nieodpłatnie domowym chlebem z wybornym swojskim smalcem.

 21. Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dr Mirosława Jankowiaka pt. "Z dziejów legionowskich ulic".

 22. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.