“Każdy wschód słońca”. Wspomnienia z Mikoszewa

„Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada nie pozwól nam przespać poranka….”

Od 15 do 21 lipca 2018 roku, grupa dzieci i młodzieży, pod opieką duchową ks. proboszcza Tomasza Chciałowskiego z parafii Matki Bożej Fatimskiej, pojechała na kolonie letnią do nadmorskiego Mikoszewa. Kościół parafialny zgromadził wszystkich uczestników i opiekunów na wspólnej Mszy Świętej na rozpoczęcie przeżywania czasu wakacji. Podbudowana, rozentuzjazmowana, i pobłogosławiona grupa 52 młodych ludzi z opiekunami, rozlokowała się w autokarze i rozpoczęła przemierzanie Polski w drodze do Mikoszewa. Mimo odczuwalnych trudów podróży, spotkanie z Bałtykiem odbyło się najszybciej jak to możliwe.
Przez 7 dni pobytu zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „Oskar”, gdzie do dyspozycji uczestników był basen, boisko, świetlica oraz teren zielony.
Wrażliwość duchowa wzmocniona i wzbogacona była poprzez interesujące, historyczne i bogate w przeżycia wycieczki. Oprócz częstego plażowania koloniści zwiedzali:
-Olsztyn- zwiedzanie i poznawanie historii miasta, pomnik Mikołaja Kopernika, spacer po starówce,
-Wyjazd do Stegny, modlitwa w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwiedzanie i poznanie historii tego zabytkowego kościoła,
- Muzeum Stutthof w Sztutowie, zwiedzanie i zapoznanie się z historią pierwszego i najdłużej istniejącego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Polsce,
-wycieczka do Gdańska, Westerplatte, rejs statkiem, zwiedzanie Muzeum Narodowego w Gdańsku, ”Żuraw” oraz Ośrodek Kultury Morskiej,
-wycieczka do Gdyni zwiedzanie Interaktywnej wystawy w Centrum Nauki EXPERYMENT,
-wyjazd do Elbląga do Rodzinnego Parku Rozrywki „Nowa Holandia”,
-wyjazd na basen do Aqua Park Sopot,
-wycieczka do Mikoszewa, ujście Wisły, spacer
Odbyła się także dyskoteka i wspólne ognisko.
Każdego dnia zbliżaliśmy się do naszego Kapitana-Boga, poprzez modlitwę, radosne śpiewy oraz uczestnictwo na Mszy Świętej. Bogaty program pokazał, że możliwe jest połączenie przeżyć duchowych z odpoczynkiem dla ciała i możliwością poznania nowych wspaniałych miejsc.
Na plaży w Mikoszewie były słoneczne kąpiele, gra w piłkę, budowanie zamków z piasku itp.
Tym bardziej, że dobra zabawa została nagrodzona wieloma ufundowanymi upominkami.
Bardzo sympatycznym akcentem było zaangażowanie ze strony ks. Tomasza Chciałowskiego w organizację i wsparcie finansowe wyjazdu.
Kiedy pożegnaliśmy się już z morzem, podziękowaliśmy bardzo Panu Bogu w Eucharystii, bo przecież to „On sprawia, że słońce wschodzi i zachodzi nad złymi i dobrymi […]”.
Dziękujemy za wskazówki, które kierował do nas-poprzez głoszone słowo-ks. Tomasz Chciałowski.
Dziękujemy za każdego i każdą z nas, za to, że mogliśmy się lepiej poznać, za każde chwile smutku i radości, naszemu najlepszemu Ojcu.
Dziękujemy za naszych wychowawców, którzy dniem i nocą czuwali nad naszym bezpieczeństwem, dlatego wszyscy mogliśmy zakończyć kolonie w zdrowiu i radości. Mnóstwo zrobionych zdjęć pozwoli na wracanie do tych niebywałych chwil.
Serdeczne podziękowanie dla wszystkich osób, dzięki którym mieliśmy możliwość uczestniczenia w tej kolonii.
Szczególne podziękowanie składamy na ręce opiekuna duchowego i organizatora wyjazdu ks. proboszcza Tomasza Chciałowskiego, za przygotowanie atrakcji, a także miłą atmosferę podczas pobytu nad morzem. Cudowne wspomnienia, niezapomniane wrażenia i wiele nowych przyjaźni na długo zakorzeni się w naszej pamięci.
Jesteśmy pewni, że w sercach naszych dzieci jeszcze długo będą gościć najwspanialsze emocje.
Bóg zapłać!

Zobacz zdjęcia!