IV Niedziela zwykła

1. Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. W czasie ferii nie będzie spotkań formacyjnych przed sakramentem bierzmowania i I Komunii świętej. Dotyczy to niedziel 30.01, 06.02, 13.02.
2. Wczoraj zakończyliśmy Msze święte kolędowe. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnych spotkaniach i modlitwie. Dziękujemy za rozmodlenie, skupienie, za czas poświęcony na wspólne modlitewne spotkanie i za złożenie ofiar na potrzeby parafii. We wspólnych naszych spotkaniach wzięło udział blisko 560 przedstawicieli rodzin parafii na 1300 wszystkich zamieszkujących rodzin.
3. Od poniedziałku, 31 stycznia, powracamy do zwykłego cyklu odprawianych Mszy świętych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 i 18.00.
4. W środę, 2 lutego obchodzić będziemy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywaną świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia gromnic, które będziemy mogli zakupić przed Mszą świętą w środę oraz dzisiaj, wychodząc z kościoła. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
5. Na czwartek, na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomóc przy rozbieraniu choinek i dekoracji świątecznych.
6. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz.21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.30 do 18.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które będzie trwało do godz. 20.15
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy do godz. 17.45.
7. W piątek o godz. 19.00 w kościele konferencja przedchrzcielna dla rodziców dzieci, które będą wkrótce ochrzczone oraz dla rodziców chrzestnych i kandydatów na rodziców chrzestnych.
8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Romana Rusinka, pallotyna, który będzie głosił Słowo Boże, a po każdej Mszy świętej będzie rozprowadzał publikacje dotyczące misji. Zebrane fundusze będą przekazane na potrzeby misji prowadzonych przez Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego.
9. W związku z rosnącą falą zachorowań na covid-19 i faktem, że dzieci w szkołach przeszły na zdalny tryb nauczania, informujemy, że zajęcia w świetlicy w ferie są odwołane ze względów bezpieczeństwa.
10. Pragniemy podzielić się kolejnymi rachunkami, które zmroziły krew w żyłach, choć nie było silnych mrozów. W tym tygodniu otrzymaliśmy kolejny rachunek za gaz, za miesiąc grudzień opiewający na sumę 12.500 zł. W sumie za sam gaz, za grudzień parafia ma do zapłacenia 22.000 zł plus prąd. Już jeden rachunek za prąd dostaliśmy na kwotę 2.900 zł. Spodziewamy się, że za grudzień wszystkie płatności rachunkowe opiewać będą na sumę ok 29.000 zł. Spowodowane jest to faktem zaliczenia obiektów kościelnych do strefy biznesowej, choć ma to się zmienić. Dla porównania w domach jednorodzinnych za 1 kwh gazu płaciliśmy w grudniu 10 gr, za kościół 79 gr. Te zestawienia moi drodzy są tylko po to, aby ukazać, że podobnie jak i wy, tak również parafia zmaga się z poważnymi realiami podwyżek.