IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018r.

 1. Dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią Świętą.

 2. Od jutra wznawiamy tradycyjny harmonogram Mszy Świętych w dni powszednie od poniedziałku do soboty Eucharystia o godz. 17.00 i 18.00. Ostatnia Msza Święta sobotnia sprawowana jest już z formularza niedzielnego. W środy ostatnia Msza Święta wieczorna połączona jest z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po ostatniej Mszy Świętej wieczornej.

 3. Przed nami w tym tygodniu:

  - I-szy czwartek miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 21.00.

  - I-szy piątek miesiąca, a zarazem święto Matki Bożej Gromnicznej i uroczystość Ofiarowania Pańskiego - spowiedź podczas każdej Mszy Świętej, czyli o godz. 9.00, 16.30 i 18.00.

  - I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.00.

  - I-sza niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Możliwość adoracji prywatnej do godz. 17.45. O godz. 15.00 wspólnie ze wspólnotą Domowego Kościoła odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 4. W piątek, 2 lutego będziemy obchodzić uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia gromnic.  Taca tego dnia przeznaczona na zakony klauzurowe.

 5. Gromnice możemy nabyć dzisiaj przed kościołem po każdej Mszy Świętej, a także w samo święto Matki Bożej Gromnicznej przed Mszami.

 6. W piątek i sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 7. Spotkanie formacyjne dla Rycerzy św. Jana Pawła II w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 w sali pod zakrystią.

 8. W piątek, 2 lutego po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu, który prowadzi nasza Pani Organistka. Będzie to koncert o tematyce maryjnej. Zapraszamy.

 9. W piątek o godz. 19.00 w szarych pawilonach przy Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity odbędzie się konferencja chrzcielna. Obowiązek uczestnictwa w tej katechezie mają rodzice dzieci, które w najbliższym czasie będą ochrzczone w naszej Parafii oraz kandydaci na chrzestnych z naszej Parafii dzieci, które będą chrzczone w naszej Parafii lub innej.

 10. Również tego samego dnia o godz. 19.00 w Arenie Legionowo wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z programem "Przy wigilijnym stole".

 11. Dnia 16 lutego (piątek) od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej "Legio-med" przy ul. Husarskiej w Legionowie odbędzie się badanie USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, piersi oraz echo serca. Wszystkie badania są płatne. Więcej na plakacie w gablocie.

 12. Zakończyliśmy "kolędę". Bardzo dziękujemy tym, którzy nas przyjęli z modlitwą i błogosławieństwem. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i przychylności. Dziękujemy za przekazane ofiary, które w części będą przekazane jako spłata za wykonane prace w prezbiterium, a reszta ofiar posłuży na dalsze wykończenia. Dziękujemy Panom ze Stanisławowa Drugiego: panu Andrzejowi Zającowi oraz panu Mirosławowi Rurce za podwożenie nas do domostw, które często oddalone są od dróg głównych.

 13. Tradycyjnie dzień 2 lutego jest ostatnim dniem śpiewania kolęd i świątecznego wystroju naszych domów i mieszkań. W związku z tym zapraszamy na sobotę, 3 lutego panów i panie do rozbierania dekoracji bożonarodzeniowych.

 14. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, cisto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do degustacji chleba domowego wypieku, a także smalcu produkcji naszych księży seniorów.

 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.