IV niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym gościmy w parafii zespół muzyczny z Ukrainy z Krzemieńca, który zapewni nam oprawę Mszy świętej, a następnie wystąpi z krótkim koncertem kolęd. Przed kościołem będziemy mogli wesprzeć naszych Gości ofiarami, kupując ich płyty oraz drobne produkty przywiezione z Ukrainy.
2. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.30 do 18.30
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.15
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.45
3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Ofiarowania Pana Jezusa tzw. Święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic, które będzie można zakupić przed kościołem przed każdą Mszą świętą. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
4. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Biorą w niej udział rodzice, którzy pragną ochrzcić dziecko w naszej parafii, bądź będą prosić o zgodę na chrzest w innej parafii, rodzice chrzestni i kandydaci na chrzestnych z naszej parafii.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
6. Spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych jest przełożone z poniedziałku 6 lutego na niedzielę 5 lutego (przyszła niedziela) na godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.
7. 2 lutego w święto Matki Bożej Gromnicznej wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia z Matką Bożą. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. To również ostatni moment byśmy razem jeszcze zaśpiewali kolędy. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
8. Na piątek, na godz. 8.00 zapraszamy chętne osoby do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych w kościele.
9. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie serdecznie zaprasza rodziców i kandydatów, do klas – od pierwszej do ósmej – na dzień otwarty, w sobotę 4 lutego, w godzinach od 10.00 do 13.00. Jest to okazja do zobaczenia szkoły oraz spotkania z nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: Salezy.pl oraz na plakacie w gablocie.
10. Harcerze zapraszają do naszej kawiarenki parafialnej na pyszne gofry w różnej konfiguracji, na ciasto, herbatę, kawę i oczywiście miłą atmosferę.
11. Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do Adoracji Najświętszego Sakramentu do kaplicy Serca Bożego w budynku Centrum Fundacji przy ul. Strużańskiej 2 B. Zapisy na poszczególne godziny przyjmuje s. Jolanta Glapka osobiście albo pod numerem tel. 531 913 512.
12. Od 1 lutego powracamy do stałego porządku sprawowania Mszy świętych oraz kancelarii. Msze święte w dni powszednie w naszej parafii będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 18.30-19.15 i w soboty w godz. 9.00-10.00.
13. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza kobiety do wzięcia udziału w Perłowym Kongresie dla Kobiet, który odbędzie się w dniach 11-12 lutego 2023 roku w dolnym kościele parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Pragniemy podczas spotkania spojrzeć głębiej w kobiece serca i pragnienia. Wszelkie informacje na plakacie oraz na stronie facebookowej Przymierza Miłosierdzia.