IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Jedną z form przygotowania się do świąt są rekolekcje parafialne, które w naszej Parafii odbędą się 6,7,8 kwietnia, czyli czwartek, piątek i sobota przed Niedzielą Palmową. Już teraz tak sobie zaplanujmy czas, by wziąć udział w tym duchowym wydarzeniu.
 2. Dzisiaj przed kościołem podopieczni, jak i wychowawcy Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity prezentują swoją twórczość. Możemy podziwiać szereg przedmiotów wykonanych przez niepełnosprawnych, a nade wszystko kupić je, zasilając dalszą działalność Warsztatu.
 3. W minionych dniach w Legionowie odbywały się VI Legionowskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Miło mi jest poinformować, że to nasi podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity przez wystawienie sztuki teatralnej pt. "Moralność Pani Dulskiej" zdobyli główną nagrodę. To wielkie wyróżnienie i ciężka praca podopiecznych i całej kadry pracowników naszych Warsztatów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 4. W najbliższy czwartek, 30 marca w godzinach 9.00 - 12.00 odwiedzimy drugą grupę naszych chorych Parafian. Warto zapisać naszych bliskich, którzy nie są w stanie przyjść do kościoła i skorzystać z sakramentów przed świętami.
 5. W najbliższy piątek, 31 marca zapraszamy na naszą "Ekstremalną" Drogę Krzyżową, Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18.00, a następnie wyruszymy około godz. 19.00 z dziedzińca naszego kościoła w stronę Choszczówki (trasa ponad 11 km). Należy zabrać ze sobą ubranie odpowiednie do pogody, wytrzymałe buty, dobrą latarkę oraz coś do picia. Dzieci oraz wszyscy niepełnoletni mogą wziąć udział w nabożeństwie, jednak ze względu na późną godzinę powrotu muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna. Zapraszamy całe rodziny, jak i pojedyncze osoby. Pozostałe dwie Drogi Krzyżowe (16.30, 18.45) odbędą się tak jak w każdy piątek.
 6. W najbliższy piątek Msza Święta o godzinie 18.00 będzie Mszą Wypominkową za naszych bliskich zmarłych.
 7. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po Mszy Świętej o godz. 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
 8. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy i skupieniu do Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli zaprzyjaźnionego Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kisielan k/ Siedlec, który również zaprezentuje dorobek pracy osób niepełnosprawnych.  Będziemy mogli zobaczyć, porównać i kupić te prace jako miły prezent dla najbliższych.
 10. Również w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą m. in. przeznaczone na kwiaty i dekoracje świąteczne.
 11. Nasza legionowska policja przestrzega przed oszustami, którzy dokonują oszustw tzw. "metodą na policjanta". Przestępcy wyłudzili w ten sposób od starszych osób przez kilka dni 150 tysięcy złotych. Bądźmy ostrożni.
 12. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dzisiaj w Legionowie odbywa się referendum dotyczące włączenia naszego miasta do wielkiej Metropolii Warszawskiej. Trzeba będzie odpowiedzieć czy jest się za włączeniem, czy przeciw. Lokale są czynne od 7.00 do 21.00. Spełnijmy swój obywatelski obowiązek.
 13. Dziękujemy za prace porządkowe w minionym tygodniu. W tym tygodniu również zapraszamy do wspólnej pracy.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w drugiej połowie października do Jordanii i Ziemi Świętej.