IV niedziela Wielkiego Postu

1. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
2. W tym tygodniu w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego można skorzystać z darmowych porad i konsultacji:
- we wtorek prawnika w godz. 19.00-21.00
- w czwartek poradni życia rodzinnego i mediacji małżeńskiej w godz. 18.00-20.00.
3. 15 marca w Warszawie odbędzie się Męska Droga Krzyżowa za życiem. Początek o godz. 18.30 Mszą świętą w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 19.30 Droga Krzyżowa, która wyruszy z placu Zamkowego i uda się do Bazyliki Świętego Krzyża.
4. 17 marca Wojownicy Maryi zapraszają do Areny Legionowo w godz. 09.30-15.30 na Otwarte spotkanie rodzinne. Początek o godz. 09.30 na rynku i przemarsz w procesji różańcowej do Areny. W programie modlitwa, występy zespołów chrześcijańskich, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na plakacie.
5. Od 16 do 24 marca po każdej ostatniej Mszy świętej wieczornej odbędzie się nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Plakat informacyjny znajduje się w gablocie.
6. W naszej parafii, w piątek o godz. 20.00, odbędzie się doroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa będzie liczyła ok. 18 km. Wyruszymy spod kościoła i wrócimy do kościoła. Prosimy ubrać się stosownie do pogody, założyć odpowiednie obuwie i zabrać latarki. Dzieci i młodzież, która chce wziąć udział w tym wydarzeniu musi być pod opieką rodziców. Tego dnia pozostałe nabożeństwa Drogi Krzyżowej bez zmian, a więc o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 18.45 dla dorosłych.
7. W piątek odbyła się adoracja Krzyża. Dziękujemy wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym i innym grupom parafialnym za przygotowanie i przeprowadzenie nabożeństwa. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym wielkopostnym wydarzeniu modlitewnym.
8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie, opiekunowie szkolnego wolontariatu i sami wolontariusze dziękują wszystkim tym którzy w ubiegłą niedzielę wsparli swymi ofiarami leczenie małego Oliwiera. W sumie zostało zebrane ponad 7100 zł. Bóg zapłać za dobre serce i ofiarność.
9. W sobotę w godz. 10.00-14.00 odbędą się w budynku Klubu Seniora kolejne warsztaty kulinarno-cukiernicze. W tym tygodniu będą wykonywane mazurki wielkanocne. Obok umiejętności robienia wypieków, będą konkursy z nagrodami, wiele zabawy i dobrej Bożej atmosfery. Serdecznie zapraszamy.
10. W przyszłą niedzielę do południa Seniorzy z Klubu Seniora AMICUS zapraszają nas przed kościołem na kiermasz swojej twórczości. Będzie szereg różnych ozdób świątecznych, pierniki, ikony wykonane techniką decoupage i wiele jeszcze innych ciekawych rzeczy.
11. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej, a o godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
12. W przyszłą niedzielę, na Mszy świętej o godz. 18.00 gościć będziemy chór Deo Omnis Gloria z parafii Matki Bożej Zwycięskiej z Warszawy Rembertowa, który zapewni oprawę Mszy świętej i po Eucharystii da nam 30 minutowy koncert pieśni pasyjnych . Serdecznie zapraszamy na to jakże ważne duchowe przeżycie wielkopostne.
13. Osoby, które wyraziły chęć modlitwy za kapłanów tzw. MARGARETKI zapraszamy w sobotę 23 marca, na Mszę świętą o godz. 18.00, która będzie odprawiana w intencji kapłanów oraz osób podejmujących się modlitwy.