IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019r.

 1.  Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.

 2.  Jutro, 1 kwietnia o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców klas III SP przed uroczystością I-szej Komunii Świętej.

 3. We wtorek. 2 kwietnia obchodzić będziemy 14-tą rocznicę śmierci papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej Parafii o godz. 18.30 zostanie odmówiony różaniec jako dziękczynienie Panu Bogu za osobę św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

 4.  W tym tygodniu przypada:

  - I-szy czwartek miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.00;

  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź od 16.15 do 18.30;

  - I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po Mszy świętej o 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00

  - I-sza niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15;

 5.  W pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00 w szarych pawilonach (wejście C) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. W konferencji biorą udział rodzice dzieci, które mają być ochrzczone w naszej Parafii, bądź będą prosić o zgodę na chrzest do innej Parafii oraz kandydaci na chrzestnych z naszej Parafii.

 6.  W piątek i sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 7.  W piątek obok tradycyjnych Dróg Krzyżowych o godz. 16.30 i 18.45 odbędzie się III Legionowska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona dodatkową Mszą Świętą o godz. 20.00 w kościele, a po niej rozpocznie się to szczególne nabożeństwo. Trasa wynosi około 20 km, głównie drogami leśnymi. Przypominamy o zabraniu ze sobą latarek, płaszczy, dobrego obuwia, picia. Osoby poniżej 18. roku życia mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie jedynie pod opieką osoby dorosłej. Powrót około godziny 2.00 w nocy. Wyruszamy niezależnie od warunków atmosferycznych. Osoby, które nie będą w stanie ukończyć nabożeństwa na własną odpowiedzialność organizują sobie powrót.

 8.  Dnia 6 kwietnia (sobota) Odnowa w Duchu Świętym z Parafii Miłosierdzia Bożego organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Seminarium Pallotynów w Ołtarzewie. Koszt wyjazdu - 20 zł. Więcej informacji w gablocie.

 9.  W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia w Warszawie odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia. O godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Święta w Katedrze Warszawsko - Praskiej. Po Mszy Świętej przejdziemy na Plac Zamkowy. O godz. 12.40 marsz wyruszy z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża.

 10.  Również za tydzień, 7 kwietnia w naszej Parafii obchodzić będziemy 79. rocznicę zbrodni katyńskiej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Henryka Zielińskiego, Redaktora Naczelnego Tygodnika "Idziemy".

 11.  Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dzisiaj zbieramy w kościele żywność o przedłużonym terminie przydatności z myślą o Polakach mieszkających na krańcach Litwy przy granicy z Łotwą. We wtorek te wszystkie dary wyruszą na Litwę. Prosimy o kupienie: mąki, cukru, herbaty, kawy, makaronu, kaszy, puszek mięsnych i rybnych, oleju, słodyczy i przyniesienie ich do kościoła. Jeśli ktoś zapomniał, a leży mu na sercu dobro naszych rodaków, to może to uczynić jeszcze jutro do godz. 12.00 pozostawiając te dary w Warsztacie Terapii Zajęciowej bądź Klubie Seniora AMICUS.

 12.  Dzisiaj przed kościołem gościmy przedstawicieli Klubu Seniora AMICUS wraz ze swoimi instruktorami, którzy prezentują swoje prace. Możemy je obejrzeć, ale i kupić jako upominek dla kogoś bliskiego.

 13.  Rekolekcje w naszej Parafii odbędą się tradycyjnie w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a wygłosie je ksiądz dyrektor Ośrodka Caritas w Popowie, ks. dr Paweł Rokicki.

 14.  Dziękujemy na piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Dziękujemy OSP Legionowo za pomoc w oczyszczaniu schodów i kostki z naleciałości po zimie. W sobotę na 8.00 zapraszamy chętnych do prac.

 15.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 16.  Zachęcamy do lektury diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.