IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 19.30 a w niedziele i święta o godz. 18.30.
2. Jutro o godz. 20.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
3. W poniedziałek w godz. 18.00-20.00 nieodpłatnie będzie można skorzystać z porad psychologa, a we wtorek w godz. 17.00-19.00 z porad prawnika.
4. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych z naszej parafii na spotkanie organizacyjne przed wigilią Zesłania Ducha Świętego, które przypada 4 czerwca br. Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 19.30 w salce pod zakrystią.
5. Klub Podróżnika przy Fundacji Pasja Życia zaprasza po długiej przerwie na spotkanie z podróżnikiem prof. Piotrem Wilandem. Temat spotkania:
- Drogą Jakubową do Santiago de Compostela
- Szlakiem misji jezuickich w Boliwii – festiwal muzyki
12 maja w czwartek o godz. 19.00, ul. Strużańska 2B w Legionowie. W programie relacja, slajdy i filmy. Serdecznie zapraszamy.
6. W piątek, 13 maja przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na godz. 12.00 na Mszę świętą z udziałem duchowieństwa naszego dekanatu wszystkie osoby starsze, samotne, ale również i te, które w dzień mogą oderwać się od swoich zajęć. Msza święta z procesją fatimską będzie sprawowana o godz. 19.00. Nasze nabożeństwo fatimskie zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.
7. 13 maja o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm, właścicieli, pracowników i ich rodzin działających na naszym legionowskim rynku. Od kilku lat firmy te zawierzają swoją przyszłość Matce Bożej Fatimskiej.
8. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na pierwsze w Legionowie rekolekcje RUAH, które odbędą się w naszej parafii 14 maja w godz. 08.30-19.00. Szczegóły na plakacie. Chętnych prosimy o zapisy pod wskazanym telefonem z uwagi na przygotowanie miejsc.
9. Muzeum Historyczne w Legionowie filia „PIASKI” przy ul. Sybiraków 23 zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się 14 maja. Początek o godz. 17.30. Wśród atrakcji będą koncerty, pokazy rekonstruktorów oraz wernisaż nowej wystawy czasowej „Józef Piłsudski – formy pamięci”. Serdecznie zapraszamy.
10. 15 maja Odnowa w Duchu Świętym i Przymierze Miłosierdzia, nasze wspólnoty parafialne, zapraszają na nabożeństwo Wieczór Uwielbienia z Maryją. Rozpocznie się to nabożeństwo o godz. 20.00 a zakończy około godz. 22.00. W programie modlitwy przeplatane pieśniami, modlitwa spontaniczna, adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszyscy jesteśmy mile widziani.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce pod zakrystią odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
12. Ojcowie jezuici zapraszają na uroczystości św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej – 16 maja 2022 r (poniedziałek). Mszy świętej koncelebrowanej przez księży biskupów Metropolii Warszawskiej przewodniczyć będzie J. Em. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz o godz. 18.00 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie.
13. W przyszłym roku uroczystości związane z I Komunią świętą zaplanowane są na 20 maja (sobota).
14. Od 8 do 14 maja obchodzić będziemy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nowych i świętych kapłanach i zakonnikach.
15. Dziękujemy za pełne poświęcenia prace przy porządkowaniu terenu kościelnego. Pracy było wiele. Serdecznie dziękujemy tym, którym dobro i estetyka terenu przy kościele leży zawsze na sercu. Bóg zapłać.
16. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostrę Jolantę Glapkę z Fundacji Pasja Życia z Legionowa z ul. Strużańskiej. Fundacja zajmuje się profilaktyką uzależnień poprzez rozwój pasji wśród dzieci i młodzieży. Siostra przed kościołem sprzedaje książkę „Wołanie o miłość”, która opowiada o dobroci i czułości Serca Pana Jezusa do każdego człowieka. Poprzez zakup książki będziemy mogli wesprzeć działalność fundacji.