IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019r.

 1.  Wczoraj grupa ponad 130 dzieci przystąpiła do Komunii św. rocznicowej. Dzieciom życzymy trwałego zaprzyjaźnienia się z Chrystusem Eucharystycznym, a rodzicom by byli świadkami wiary. Dzieci będą przeżywać krótki mini biały tydzień. Dzisiaj będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.000, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.

 2.  Dzisiaj i jutro gościmy w naszej Parafii Ordynariusza naszej Diecezji Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego., który dokonuje wizytacji kanonicznej naszej Parafii. Na każdej Mszy świętej przedstawiciele grup parafialnych będą składać Księdzu Biskupowi sprawozdania z działalności wspólnot. Jutro o godz. 9.00 w dniu odpustu nasz gość odprawi Mszę św. w intencji wszystkich, którzy pomagali i pomagają w różny sposób w budowaniu naszej świątyni i wspólnoty parafialnej. Jutro o godz. 15.00 w kościele wspólnie zakończymy wizytację Koronką do Bożego Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszamy.

 3.  Jutro, 13 maja uroczystość odpustowa. O godz. 7.30 Msza święta w intencji przedsiębiorców i pracowników z terenu legionowskiego, o godz. 9.00 Msza święta sprawowana przez Księdza Biskupa w intencji osób, które dbają o naszą świątynię i teren przykościelny, o godz. 18.00 - Biały Tydzień, a o godz. 19.00 Msza święta z procesją fatimską i różańcem. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Emil Parafiniuk - dyrektor ds. Światowych Dni Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. 

 4.  W tym tygodniu w Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o powołania. W trakcie tygodnia przypada:

  - 14.05 - święto św. Macieja Apostoła

  - 16.05 - święto św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.

  Pamiętajmy w tych dniach za pośrednictwem świętych Macieja i Andrzeja Boboli  o sprawie  powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

 5.  W najbliższą sobotę o godz. 11.00 grupa 42 dzieci przystąpi do I-szej Komunii św. W piątek dzieci z najbliższymi o godz. 16.30 przystąpią do sakramentu pokuty.

 6.  Odnowa w Duchu Świętym przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie organizuje wyjazd na całodzienne, ogólnopolskie czuwanie Odnowy na wałach Jasnej Góry. Wyjazd ok. 5.00, powrót ok. 22.00. Koszt 60 zł. Zapisy: 501 298 019.

 7.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.

 8.  Dnia 19 maja (niedziela) przy Arenie w Legionowie odbędzie się piknik żołnierski pod patronatem Ministra Obrony Narodowej - pana Mariusza Błaszczaka. Dokładny program wywieszony jest w gablocie.

 9.  Serdecznie dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe w czwartek i piątek, zarówno panom, jak i paniom. Na chętnych czekamy również w czwartek i piątek, by teren przygotować na uroczystość I-szej Komunii św.

 10.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 11.  Zachęcamy do lektury diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.