IV Niedziela Adwentu

  1. W dniu wczorajszym zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w rekolekcjach, skorzystali z sakramentu pokuty i przyjęli Komunię Świętą.
  2. Dziś przed kościołem młodzież z oazy rozprowadza zestawy wigilijne: sianko, wodę święconą oraz tekst modlitwy rozpoczynającej wieczerzę. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zasilą młodzieżowy fundusz formacyjny.
  3. We wtorek, 22 grudnia o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Św. ku czci św. Rity, a po niej nastąpi comiesięczne nabożeństwo do tej szczególnej patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  4. W czwartek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W naszym kościele będzie sprawowana Msza Św. o godz. 8:00. Po południu zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru wszystkich potraw. O godz. 24:00 będzie odprawiona Msza Św. zwana pasterką poprzedzona różańcem, który zaczniemy odmawiać o godz. 23:15. O 23:30 odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów.
  5. Pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Św. o godz. 7:30. Dalszy porządek Mszy Św. bez zmian (godz. 9:00, 11:00, 12:30, i 18:00)
  6. Drugiego dnia świąt Msze św. wg porządku niedzielnego
  7. W Pasterkę i I dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone będą na mozaikę do naszego kościoła, która mieścić się będzie na ścianie kaplicy chrzcielnej nad wyjściem z kościoła.
  8. Jutro na godz. 8:00 zapraszamy panów i panie do dekoracji kościoła na święta. Będziemy wnosić choinki i je dekorować, oraz tworzyć stajenkę ze żłóbkiem
  9. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które mnie otoczyły modlitwą w trudnym dla mnie czasie pogrzebu mojego taty. Dziękuję tym, którzy uczestniczyli we Mszy św. pogrzebowej w kolegiacie w Garwolinie oraz tym, którzy tu na miejscu modlili się za tatę. Bóg zapłać.
  10. W dniu dzisiejszym na Litwę do Turmont pojechał transport z 9 komputerami dla dzieci, nagłośnieniem do kościoła, paczkami od św. Mikołaja dla dzieci oraz żywnością dla dorosłych min: 60 kg wędlin oraz te dary, które wy – kochani przygotowaliście w piątek i sobotę. Czas jest wyjątkowo trudny, ale nie zabił waszej wrażliwości do niesienia pomocy potrzebującym.