III niedziela Wielkiego Postu

1. W czwartek 7 marca Ksiądz Proboszcz obchodzi dzień swoich imienin i urodzin. W dniu dzisiejszym na Mszach świętych będziemy mogli poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia Jubilatowi i Solenizantowi. W czwartek 7 marca Msza święta w intencji Księdza Proboszcza o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15 czyli do rozpoczęcia nabożeństwa Gorzkich Żali.
3. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 15.30 dla osób zainteresowanych 4 dniową pielgrzymką na Suwalszczyznę i Litwę w dniach 20-23 czerwca 2024
- o godz. 16.20 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 dla rodziców dzieci zainteresowanych letnim wyjazdem wakacyjnym dzieci do Sumowa k. Sejn oraz do Wilna i Druskiennik.
Wszystkie spotkania odbywać się będą w salce pod zakrystią.
4. Również dzisiaj o godz. 15.30 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się wykład Pana Krzysztofa Kołodziejczyka pt.: „Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wstęp wolny.
5. Jutro, 4 marca, w liturgii wspominać będziemy św. Kazimierza Królewicza. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o księdzu Biskupie Seniorze Kazimierzu Romaniuku, życząc mu dużo zdrowia, sił, mocy do walki z chorobą i Bożego błogosławieństwa. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym.
6. Jeszcze do jutra można zgłaszać modlitwy za kapłanów, tzw. MARGARETKI – informacja i karty zgłoszeniowe znajdują się na stolikach za ławkami. Osoby, które wyraziły chęć modlitwy, zapraszamy w następny poniedziałek, 11 marca, na Mszę świętą o godz. 18.00, która będzie odprawiana w intencji kapłanów oraz osób podejmujących się modlitwy.
7. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
8. W tym tygodniu nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog w poniedziałek w godz. 18.00-20.00 i prawnik we wtorek w godz. 19.00-21.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.
9. W I czwartek miesiąca, 7 marca, po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 21.00.
10. 7 marca o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Pasja Życia na ul. Strużańskiej, odbędzie się spotkanie z podróżnikiem , fotografem i autorem książek Panem Januszem Rosikoniem pt.: „Największe świadectwo – Relikwie Chrystusowe”. Wstęp wolny.
11. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Już dzisiaj wszystkim Paniom życzymy zdrowia, szacunku, wile miłości, Bożego błogosławieństwa i by Dzień Kobiet był nie tylko raz w roku, ale na co dzień.
12. 8 marca w Ratuszu odbędzie się promocja zdrowia pt.: „Zdrowy Dzień Kobiet – nie tylko dla Pań”. W programie: badanie tętna i saturacji, nauka badania piersi na fantomach, spirometria, badanie ciśnienia, badania osteoporozy i słuchu. W dniach 8-10 marca można wykonać bezpłatne badania nowotworu układu pokarmowego. Zapisy od 4 marca pod numerem telefonu 22-766-40-90. Więcej informacji na plakacie.
13. W piątek Odnowa w Duchu Świętym – Dzieci Maryi zapraszają na adorację krzyża. O godz. 18.45 Droga krzyżowa, a bezpośrednio po niej rozpocznie się szczególne nabożeństwo, które trwać będzie do godz. 21.00. W programie modlitwa Pismem Świętym, rozważanie grzechów głównych, śpiew, wiele ciszy i skupienie. Serdecznie zapraszamy.
14. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 10.25 kolejna katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
15. 17 marca Wojownicy Maryi zapraszają do Areny Legionowo w godz. 09.30-15.30 na Otwarte spotkanie rodzinne. Początek o godz. 09.30 na rynku i przemarsz w procesji różańcowej do Areny. W programie modlitwa, występy zespołów chrześcijańskich, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na plakacie.
16. Wychodząc z kościoła wolontariusze uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 1 w Legionowie będą zbierać ofiary na leczenie małego Oliwiera. Jak słyszeliśmy tydzień temu Oliwier widzi niewiele, tylko bardzo mocne światło z bliskiej odległości. Przez to wszystko chłopiec rozwija się dużo wolniej niż jego zdrowi rówieśnicy – wciąż nie chodzi ani nawet nie raczkuje. Ma uciążliwą wybiórczość pokarmową, spożywa tylko płynne posiłki. Boi się zabrać jedzenie do rączek i nie potrafi nic ugryźć. Choroba postępuje i jeśli w porę nie zostaną wykonane operacje, to chłopiec będzie niewidomy do końca życia.