III niedziela Wielkiego Postu

1. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
-o godz. 16.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
2. Również dzisiaj o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką do Turcji na przełomie września i października 2023 – szlakiem 7 kościołów Apokalipsy i na spotkanie ze św. Pawłem.
3. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na godz. 21.00 do kościoła na modlitwę różańcową w obronie św. Jana Pawła II. On nas bronił, wywalczył wolność a my dzisiaj mamy walczyć o dobre imię naszego wielkiego Świętego rodaka. Zapraszamy. Przyjdźmy w godzinie Apelu Jasnogórskiego i polecajmy tę intencję Matce Bożej, której swój pontyfikat oddał w opiekę św. Jan Paweł II.
4. Jutro o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na naszym Legionowskim rynku, w intencji właścicieli, pracowników i ich rodzin, polecając ich przyszłość Matce Bożej Fatimskiej.
5. We wtorek w godz. 17.00-19.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego prawnik nieodpłatnie udzielał będzie porad.
6. Już w najbliższą środę, 15 marca o godz. 18.00 w Sali widowiskowej ratusza odbędą się konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy sieci szybkiej kolei. Bardzo ważne jest liczne przybycie na to wydarzenie. Zmiany związane z tą inwestycją PKP mogą dotknąć każdego z nas. Każda z propozycji linii kolejowej – na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze) ma przechodzić przez Legionowo. Skutkiem zaproponowanych przez kolej wariantów konieczne będą liczne rozbiórki infrastruktury miejskiej ale też domów prywatnych. Ponadto inwestycja ta poprzez zbliżenie się torowisk do naszych nieruchomości spowoduje zwiększenie hałasu oraz drgań od przejeżdżających pociągów. Zachęcamy każdego mieszkańca do udziału w tych konsultacjach w których udział swój zapowiedzieli przedstawiciele inwestora czyli PKP PLK.
7. Księża Salezjanie z Legionowa, którzy prowadzą szkołę podstawową i liceum, zapraszają na dni otwarte związane z rekrutacją do liceum ogólnokształcącego. Najbliższe spotkanie w sobotę 18.03 a następnie 01.04 w godz. 10.00-13.00. W liceum będą klasy informatyczne – cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie, klasy humanistyczne – filozofia, sztuka, z możliwością nauki języków obcych – angielskiego, hiszpańskiego czy niemieckiego. Więcej informacji na plakacie.
8. Wspólnota Wojownicy Maryi z Legionowa pragną postawić na rynku miejskim figurę Matki Bożej z Tihaljiny. W tej sprawie trwają konsultacje społeczne prowadzone przez Urząd Miasta Legionowo. Kto by chciał poprzeć tę szczególną ideę, może to uczynić przez miejską stronę internetową. Konsultacje trwać będą do 15 marca do godz. 23.59. Zachęcamy do głosowania.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej.
10. Również za tydzień, 19 marca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, które będzie połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali. Co prawda liturgicznie uroczystość św. Józefa w tym roku zostało przeniesione na 20 marca, na poniedziałek, tym niemniej zapraszamy na nabożeństwo w niedzielę.
11. Harcerze zapraszają nas na gofry, ciasto własnego wypieku, herbatę i kawę do naszej parafialnej kawiarenki.
12. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie. Zapraszamy do prac w tym tygodniu w piątek i sobotę gdzie zaczniemy nasadzanie kwiatów w klombach i rabatkach.
13. W minionych dniach nasz parafia została obdarowana obrazem olejnym ukazującym niewiernego św. Tomasza Apostoła. Obraz ten jest zawieszony nad drzwiami bocznymi. Autorem i ofiarodawcą obrazu jest Pan Janusz Glinicki mieszkaniec naszego miasta. Bardzo serdecznie dziękujemy za dar serca.
14. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy aby 1,5% ze swoich podatków przekazać na rzecz Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS. Stowarzyszenie na co dzień zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, seniorami, dziećmi zapewniając im wypoczynek czy czas spędzony w świetlicy, jak również prowadząc wiele dzieł prozdrowotnych tj. wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego czy fizykoterapia. Stosowny KRS podany jest w biuletynie oraz na ulotkach na końcu ławek. Często nikogo nie wskazujemy w zeznaniach podatkowych bądź wskazujemy różne nieznane kompletnie organizacje. Może warto pomyśleć o rodzimym stowarzyszeniu.