III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019r.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  - Droga Krzyżowa w piątki o 16.30 (dla dzieci), 18.45 (dla młodzieży i dorosłych),
  - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

 2. Dzisiaj o godz. 10.25 kolejna katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią świętą.

 3.  Również dzisiaj na godz. 16.30 do salki pod zakrystią zapraszamy rodziców dzieci, które zapisały się na letnie wyjazdy do Szklarskiej Poręby i Darłówka oraz tych, którzy zapisali się na listę rezerwową. Ze względu na duże zainteresowanie wyjazdem do Szklarskiej Poręby zorganizowano dodatkowy turnus do tej miejscowości. Obecność obowiązkowa.

 4.  Jutro w kościele obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Już dzisiaj na stoliku za ławkami leżą deklaracje duchowej adopcji - przez 9 miesięcy każdego dnia deklaracja modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone przez aborcję. Wypełnione deklaracje będą przez każdego uroczyście składane jutro na Mszy Świętej o godz. 18.00.

 5.  Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie serdecznie zaprasza na dni otwarte szkoły. W trakcie spotkania zostanie przedstawiona oferta edukacyjna szkoły. Nabór trwa do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego do klasy pierwszej trzyletniego liceum i do klasy pierwszej czteroletniego liceum oraz do klasy II – nabór uzupełniający, dla których dzień otwarty odbędzie się 30 marca 2019 roku o godzinie 10.00 w budynku Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie (ul. Adama Mickiewicza 35 A).

 6.  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy zapraszają kandydatów wraz z rodzicami na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 3 kwietnia 2019r. o godz. 16.30 w budynku szkoły przy ul. Nasielskiej 7. W nadchodzącym roku szkolnym, obok dotychczas istniejących kierunków mundurowych, otwieramy nabór do klas: służby pożarniczej, klas ogólnych LO oraz technikum.

 7.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem Bierzmowania.

 8.  Dnia 30 marca o godz. 19.00 w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie odbędzie się koncert VIA CRUCIS - rozważanie o Drodze Krzyżowej.

 9.  W przyszłą niedzielę nasz Klub Seniora AMICUS po każdej Mszy Świętej będzie prezentował dorobek artystyczny osób starszych. Wszystkie te rzeczy będziemy mogli obejrzeć, podziwiać, ale również kupić jako upominek świąteczny.

 10.  W przyszłą niedzielę w kościele odbędzie się zbiórka artykułów spożywczych z przeznaczeniem dla polskich rodzin na Litwie, a dokładnie z Jezioroskiego Raju - blisko granicy litewsko - łotewskiej. Żyje tam 50 polskich rodzin. Przychodząc do kościoła przynieśmy z sobą mąkę, cukier, olej, makaron, wędlinę o przedłużonej wartości, puszki, czekolady. Te produkty jeszcze przed świętami dotrą do adresatów.

 11.  Na sobotę na godzinę 19.00 do kościoła zapraszamy wszystkich zrzeszonych w kołach Żywego Różańca, rodziców modlących się za dzieci na różańcu, i Koła Różańcowe rodziców i dzieci. Obecność obowiązkowa.

 12.  Dnia 5 kwietnia w pierwszy piątek miesiąca nasza Parafia organizuje III Legionowską Ekstremalną Drogę Krzyżową. O godzinie 20.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta, a następnie wyruszymy w drogę. Bliższe informacje za tydzień.

 13.  Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Wiele zostało zrobione, a wiele przed nami. Dziękujemy Paniom i Panom oraz pewnemu ojcu z małym synem, którzy w sobotę dzielnie grabili trawniki. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy. Zapraszamy na piątek i sobotę na godz. 8.00.

 14.  Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika "Idziemy".