III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018r.

 1. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej Parafii kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania, jak i przeprowadzenie adoracji przy obrazie. Dziękujemy paniom i panom za porządki przy kościele, naszym Warsztatom Terapii Zajęciowej św. Rity i Urzędowi Miasta za rozwieszenie flag na trasie procesji, funkcjonariuszom Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy przejazdu i procesji, CSP i żołnierzom za piękne świadectwo służby i modlitwy, poszczególnym delegacjom niosącym obraz, Rycerzom Jana Pawła II, lektorom, ministrantom, bielankom, scholi, paniom i panom niosącym różaniec, chorągwie, legionowskiemu chórowi kameralnemu, firmom gastronomicznym "Andara" i "Gruba Kaśka" za pomoc kulinarną podczas rekolekcji, jak i w samym dniu nawiedzenia. Dziękujemy wszystkim za rozmodlenie i piękne świadectwo pobożności.

 2. Jeszcze dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15. O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 3. Również dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach prelekcja dr. Artura Bojarskiego "Druga konspiracja 1945-56 na północnym Mazowszu". Wstęp wolny.

 4. W najbliższą środę,  7 marca podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 nasz Proboszcz - ks. prałat Tomasz Chciałowski będzie celebrował Eucharystię dziękczynno - błagalną z racji dnia swoich imienin oraz okrągłej 50 rocznicy swoich urodzin. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby na tej Mszy Świętej przedstawiciele wszystkich grup parafialnych złożyli Księdzu Proboszczowi życzenia i wręczyły symboliczne upominki. Jednocześnie w imieniu wszystkich ministrantów, bielanek, scholii, a przede wszystkim ich rodziców zapraszamy po Mszy Świętej na słodkości przez nich wykonane. Prosimy o modlitwę za naszego Księdza Proboszcza, a nade wszystko do wspólnego uczestnictwa w tej szczególnej Mszy Świętej.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy Świętej o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Koła Żywego Różańca.

 6. Jak co roku ogłaszamy konkurs na oryginalną i ładną pisankę wielkanocną oraz na największe i najładniejsze palmy na Niedzielę Palmową. Będą ciekawe nagrody, dyplomy, upominki.

 7. Tak jak w ubiegłym roku nasza parafia organizuje Legionowską Ekstremalną Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona w piątek, 23 marca o godz. 20.00. W tym roku trasa to niecałe 20 km i będzie nieznacznie dłuższa od zeszłorocznej. Tradycyjnie droga będzie wiodła w większości przez tereny leśne. Osoby niepełnoletnie mogą wyruszyć w drogę jedynie pod opieką pełnoletniego opiekuna. Powrót około 1.00 - 2.00 w nocy.

 8. W zakrystii można zamówić płytę z filmem z uroczystości nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Cena filmu to 40 złotych.

 9. Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Domu Samotnej Matki na Białołęce, który teraz w silne mrozy potrzebuje funduszy na ogrzewanie.

 10. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Prosimy o przychylność, ponieważ mimo silnych mrozów w naszym kościele zawsze było ciepło. Ogrzewanie jest włączone od 1 listopada do końca marca.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 12. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.